Армія оборони Ізраїлю відводить основні підрозділи з північної частини Сектору Газа. Це відбулось вночі, у неділю – 7 квітня. Відведення співпало із жорсткою критикою дій Ізраїлю на міжнародному рівні та невдоволенням того як просувається операція в самій країні. За повідомленням видання The Jerusalem Post, яке посилається на ізраїльське військове радіо, на місці залишається одна з бригад ізраїльської Армії оборони – бригада “Нахаль” – Nahal Brigade. Як повідомляє видання це пов'язано з необхідністю гарантувати безпеку Ізраїлю та для створення воєнного потенціалу, спроможного не дати жителям Гази повернутися до північної частини Сектору.
Фактично відведення військ Ізраїлю може означати припинення активної фази війни. Ізраїль на сьогодні досяг суттєвих перемог, зокрема щодо поділу та послаблення ХАМАС та встановлення фактичного контролю над північною частиною Сектору Газа, куди потрапити з південної наразі буде неможливо.
Як пише видання, на сьогодні це означає більше не припинення війни, а деактивацію активної фази, коли триватимуть перемовини. Крім того, жодних остаточних рішень щодо Сектору Гази та подальшої долі кордону між Ізраїлем та Газою немає. Тому ці дії є імовірно реакцією на помилкове знищення гуманітарного конвою та значну критику дій ізраїльської влади, яка продовжувала воєнну операцію навіть після фактичного встановлення контролю за регіоном, звідки почався агресивний наступ ХАМАС.
В цілому гаряча фаза війни завершилась після піврічної наземної операції армії оборони Ізраїлю проти Сектору Гази, звідки і почалось вторгнення на територію Ізраїлю з масовими вбивствами та терористичними діями, включно із захопленням жінок і дітей.
Чи важливо це для України?
Оцінки дії Ізраїлю офіційні українські структури на сьогодні не надали. Враховуючи суттєве послаблення допомоги Україні на тлі конфлікту на Близькому Сході, можна очікувати появу більших шансів у отриманні воєнної допомоги та поліпшенні постачання України.
Тегеран обмірковує, як відповісти на потужний удар ізраїльської армії, який більше дипломатичний, ніж має значні економічні або військові наслідки – пошкодження іранської дипломатичної місії. Оглядачі FT вважають, що Ізраїль підвищив ставку у війні, що вже охопила не одну країну на Сході після нападу ХАМАС на єврейську державу 7 жовтня. Близький Схід очікує від Ірану потужної відповіді, але є висока ймовірність того, що Тегерана наважиться лише на якісь символічні кроки.