Рада Безпеки ООН у п'ятницю, 22 грудня, одноголосно прийняв рішення посилити санкції проти КНДР, яка не припиняє ракетних і ядерних випробувань.
Зазначається, що з 1 січня в Північну Корею дозволено поставляти вже не 2 млн, а лише 500 тисяч барелів палива в рік, передає DW.
Радбез ООН заборонив ввозити в КНДР продовольчу і сільськогосподарську продукцію, машини, електричні прилади, землю, камінь і дерево.
Крім того, під заборону на постачання Пхеньяну потрапили промислове обладнання, транспортні засоби, залізо, сталь та інших металів.
У відношенні 16 північнокорейських громадян введені візові заборони. Їх майно за межами КНДР підлягає заморожуванню. Північнокорейці, які працюють за кордоном і відправляють гроші додому, повинні бути репатрійовані протягом 12 місяців.
Як повідомлялося, КНДР вранці 29 листопада за місцевим часом запустила балістичну ракету з околиць Пхеньяну.
За даними американської військової розвідки, за 50 хвилин ракета пролетіла близько 1000 км, перш ніж впасти в Японському морі.
Президент США Дональд Трамп запевнив, що Вашингтоному буде вжито заходи у зв'язку з черговим запуском балістичної ракети КНДР.
Постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі заявила про те, що якщо США вступлять у війну з КНДР, то північнокорейський режим буде повністю знищений.
Міністр у справах об'єднання Південної Кореї Чо Мен Гюн заявив про готовність Сеула до переговорів зКНДР без попередніх умов.
Держсекретар США Рекс Тіллерсон теж заявляв, що Вашингтон готовий почати прямі переговори з Пхеньяном про ядерне роззброєння КНДР. Пізніше в Держдепартаменті вказали на відсутність передумов до цього.
У КНДР підтвердили відсутність намірів обговорювати ядерну програму зі США.
Детальніше про ядерну загрозу КНДР та її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".