Ягланд зазначив, що всі громадяни Туреччини, незважаючи на їх місце перебування, мають право знати переваги та недоліки зміни Конституції, щоб адекватно висловити свою волю на референдумі. Виходячи з цього, Генсек закликав до діалогу деяких країн Ради Європи з турецькою стороною.
Напередодні розгорівся дипломатичний скандал між Гаагою і Берліном з одного боку й Анкарою з іншого, пов'язаний з тим, що уряди Нідерландів і Німеччини заборонили членам турецького уряду проводити політичну агітацію серед громадян Туреччини, які проживають на території країн.Після відмови трьох німецьких міст проводити заходи з передвиборними виступами турецьких міністрів президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що методи німецьких властей "нічим не відрізняються від нацистських", чим викликав обурення офіційного Берліна.
Поліція Нідерландів зупинила автомобіль міністра у справах сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатми Бетюль Сайян Кайі, яка прибула до країни пізно ввечері в суботу, 11 березня.
За годину до інциденту Нідерланди відмовили в посадці літака міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу. Турецький міністр планував виступити у Роттердамі перед турецькою громадою з промовою, присвяченою конституційній реформі в Туреччині.
Детальніше про дії президента Туреччини, спрямовані на зміцнення особистої влади, читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Ісламський султанат епохи Ердогана" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".