Рада ЄС ухвалила у вівторок серію законодавчих актів в рамках підготовки до непередбачуваних обставин на випадок Brexit без угоди. Про повідомила в Брюсселі прес-служба Ради. Парламент Великої Британії 13 березня проголосував проти виходу з ЄС без угоди з Брюсселем.
"Метою цих актів є обмеження найбільш істотного збитку від Brexit в певних секторах, де це може призвести до серйозних наслідків для громадян та підприємств. Вони доповнюють інші заходи, такі як в області прав громадян, прийняті державами-членами в рамках підготовки до сценарію "без угоди", - йдеться в комюніке Ради ЄС.
У документі пояснюється, що ці заходи носять тимчасовий характер, вони обмежені в масштабах ЄС приймаються в односторонньому порядку.
В повідомленні Ради уточнюється, що в деяких областях вони залежать від дій Великої Британії.
Мова йде про координацію соціального забезпечення, програми Євросоюзу Erasmus+ (міжуніверситетський обмін) і PEACE (фінансування до 2020 року програм для прикордонних графств Ірландії та Північної Ірландії), рибальство, транспорт, експорт деяких товарів подвійного призначення.
Прийняті законодавчі акти наберуть чинності через день після публікації в "Офіційному журналі" ЄС і почнуть застосовуватися на наступний день після виходу Великої Британії з ЄС у разі сценарію без угоди.
Велика Британія та ЄС ще не домовилися про умови Brexit. Спочатку він був призначений на 29 березня, однак 14 березня Палата громад проголосувала за відтермінування виходу королівства з блоку. Днем раніше парламент 321 голосом виступив проти того, щоб країна вийшла з Євросоюзу без угоди з Брюсселем.
Рішення про вихід Великої Британії з ЄС британці схвалили на референдумі влітку 2016 року. До того моменту Мей, яка очолювала МВС, виступала проти Brexit. Очоливши уряд, вона пообіцяла виконати волю виборців про вихід з ЄС.
Детальніше про проблеми виходу Великої Британії з ЄС та можливих їх рішеннях читайте в матеріалі Віктора Константинова "Останній шанс Терези Мей?" в тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".