Рада ЄС остаточно затвердить оновлену газову директиву 15 квітня

Поділитися
Рада ЄС остаточно затвердить оновлену газову директиву 15 квітня Директиву внесено до список документів, схвалюваних без обговорення © Інтерфакс-Україна
Після набрання директивою чинності у країн-членів ЄС буде дев'ять місяців на адаптацію законодавства щодо нового закону.

Рада Європейського союзу у понеділок, 15 квітня, прийме остаточне рішення з питання затвердження оновленої європейської газової директиви з урахуванням внесених поправок, випливає з проекту порядку денного засідання на сайті Ради Євросоюзу.

"Перегляд газової директиви. Прийняття законодавчого акту", цей пункт знаходиться в розділі схвалюваних без обговорення документів у порядку денному Ради ЄС з сільського господарства та рибальства, який буде засідати в Люксембурзі 15 квітня.

Згідно з законодавством Європейського союзу, директива затверджується Європейським парламентом і набуває чинності через 20 днів після публікації в "Офіційному журналі" Євросоюзу. Протягом наступних дев'яти місяців країни-члени Євросоюзу повинні адаптувати положення національних законодавств стосовно нового закону ЄС.

4 квітня Європарламент прийняв оновлену директиву (закон Євросоюзу), яка поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи з країн, що не входять в ЄС, в тому числі "Північний потік-2".

Повідомлялося, що в лютому представники Ради Європейського союзу та Європарламенту погодили поправки до газової директиви ЄС. Документ буде підготовлений на всіх мовах країн ЄС і відправиться на остаточне затвердження.

Як писав директор Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України Сергій Корсунський у своїй статті для DT.UA той факт, що про остаточному тексті Газової директиви домовлялися Німеччина і Франція, а не Німеччина з одного боку і Польща з країнами Балтії - з іншого, говорить про багато що. Якщо для повноти картини згадати, що саме Франція зараз відкликала свого посла з Італії, а країни ЄС не змогли узгодити єдину позицію навіть у Венесуелі, стає очевидним - політичний розкол в ЄС наявності.

Детальніше про те, що стоїть за рішенням Німеччини і Франції по "Північному потоку-2" читайте в статті "Німеччина зосереджується" Сергія Корсунського в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі