Проект резолюції про розслідуванні хімічних атак у Сирії, запропонований Росією, провалився в Раді Безпеки ООН.
Російський проект підтримали шість членів РБ ООН, сім – проголосували проти, двоє – утрималися.
Крім РФ за проект проголосували Китай, Казахстан, Болівія, Ефіопія та Екваторіальна Гвінея. Кот-д'Івуар і Кувейт утрималися, а США, Британія, Франція, Польща, Нідерланди, Швеція та Перу висловилися проти.
Проект резолюції передбачав "заснування незалежного механізму розслідування ООН терміном на один рік з дати затвердження Радою Безпеки його переліку повноважень з можливістю подальшого продовження і поновлення СБ, якщо він вважатиме це за необхідне".
Перед цим Росія заблокувала запропонований США проект резолюції про негайний гуманітарний доступ до району ураження. Одна постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі повідомила, що Вашингтон вживатиме заходи у відповідь на хімічну атаку в сирійському місті Дума незалежно від рішення Ради Безпеки ООН.
Як повідомлялося, 7 квітня в результаті хімічної атаки в сирійському місті Дума загинули не менше 75 осіб, більше 1000 – постраждали. Число загиблих може істотно зрости, так як медики та волонтери не змогли дістатися до всіх уражених районів.
Президент США Дональд Трамп назвав Асада "твариною" і поклав відповідальність за його дії на Іран, Росію й особисто президента РФ Володимира Путіна. Американський президент пообіцяв, що винні "заплатять високу ціну", а режим сирійського диктатора припинить існування.
Пізніше Трамп пообіцяв прийняти рішення про дії у відповідь протягом найближчих 48 годин.
США, Франція, Британія і шість непостійних членів Ради Безпеки ООН ініціювали екстрене засідання Радбезу в зв'язку з хіматакою в Думі.
ЄС закликав відновити мандат Об'єднаного слідчого механізму ООН, роботу якого заблокувала Росія в листопаді минулого року.