У Раді Безпеки ООН немає консенсусу з приводу відновлення міжнародних санкцій проти Ірану, і глава СБ не робитиме дій по їх повторного введення, повідомляє Укрінформ з посиланням на Голос Америки.
Голова СБ ООН (до його складу входять 15 держав), постпред Індонезії Дайан ТРИАНС Джані заявив: «Для мене очевидно, що є одна держава, що займає певну позицію з цього питання, в той час як існує дуже багато членів, які дотримуються протилежних поглядів. На мій погляд, в СБ немає консенсусу. Таким чином, голова не в змозі робити подальші дії ».
У зв'язку з цим постпред США в ООН Келлі Крафт висловила жаль з приводу того, що «інші члени цієї Ради заплуталися і тепер опинилися в компанії терористів».
Читайте також: Франція, Німеччина і Великобританія виступили проти відновлення антиіранських санкцій
Видання нагадує, що минулого тижня держсекретар Майк Помпео особисто повідомив ООН про те, що Сполучені Штати запускають механізм відповідно до резолюції Ради безпеки, яка закріпила ядерну угоду 2015 року в міжнародному праві, і зробить «відкат» санкцій проти Ірану.
Як повідомлялося, Штати домагалися в РБ ООН продовження на невизначений термін закінчується в жовтні 2020 ембарго на закупівлю Іраном ряду систем озброєнь. Однак при голосуванні американську пропозицію отримало тільки два голоси «за»: від самих США, а також від Домініканської Республіки. Росія і Китай проголосували «проти», а всі інші члени РБ ООН утрималися. Таким чином, проект резолюції не набрав необхідної кількості голосів і не був схвалений.
США неодноразово попереджали, що в разі невдачі при голосуванні будуть домагатися відновлення санкцій ООН проти Ірану. На думку американської сторони, юридично це зробити цілком можливо.