Пєсков пояснив, чому Росія не хоче доводити зв'язок між Туреччиною та ІД

Поділитися
Пєсков пояснив, чому Росія не хоче доводити зв'язок між Туреччиною та ІД Росія використовує інформацію "в боротьбі з тероризмом", говорить Пісків
Заяви російського лідера про нібито купівлю Туреччиною нафти у "Ісламської держави" не будуть підкріплені доказами.

Прес-секретар російського президента Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Росія не буде оприлюднювати докази своїх звинувачень про торгівлю нафтою між Туреччиною і екстремістським угрупованням "Ісламська держава".

"Головне - це володіти інформацією і використовувати її в роботі, яка сфокусована головним чином не на доказах, а на боротьбі з тероризмом. Ця інформація використовується в боротьбі з тероризмом", - сказав Пєсков.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган в понеділок спростував звинувачення президента Росії Володимира Путіна в тому, що Туреччина нібито бере участь у масштабній торгівлі нафтою екстремістського угруповання "Ісламська держава".

Ердоган заявив, що вся торгівля Туреччини з нафтою і газом легальна. Президент Туреччини додав, що у випадку, якщо звинувачення Путіна будуть доведені, то він для збереження честі турецької держави піде у відставку.

При цьому він звернувся до російського президента з питанням: а чи піде Путін у відставку, якщо його звинувачення не підтвердяться? "Я кажу абсолютно відкрито: якщо такі факти будуть підтверджені, я не залишуся на своїй посаді. При цьому питаю шановного Путіна, чи залишиться він?", - сказав він.

Ердоган також закликав російську сторону надати документи, які повинні підтвердити звинувачення Путіна, які він назвав неприпустимими та аморальними.

Читайте також: Ердоган порадив Путіну "не грати з вогнем"

Відносини між Москвою та Анкарою почали погіршуватися після вступу Росії у війну в Сирії для підтримки режиму президента Башара аль-Асада, проти якого виступає Туреччина, і ударів російської авіації по територіях, де живуть сирійські Тюркмен. Хоча Росія заявила, що має на меті об'єкти "Ісламської держави" в Сирії, насправді більшість цих ударів спрямована проти інших супротивників Асада, зокрема, і проти помірної опозиції, має підтримку Заходу і арабського світу.

Відносини між країнами ще більш "охололи" після інциденту з російським військовим літаком Су-2. Так, 24 листопада на турецько-сирійському кордоні був збитий російський Су-24. Обидва пілоти катапультувалися, але в повітрі їх обстріляли повстанці. Командир літака підполковник Олег Пєшков загинув. Також загинув морпех Олександр Позинич - член спрямованої на пошуки штурмана літака групи. Це перші офіційно визнані втрати РФ в Сирії. Штурмана Костянтина Мурахтіна успішно евакуювали на російську базу Хмеймім. За даними Анкари, винищувач F-16 збив Су-24 після того, як він порушив повітряний простір країни в районі кордону з Сирією і не відгукнувся на попередження. У Міноборони РФ стверджують, що літак летів суворо в повітряному просторі Сирії.

З російського боку після інциденту були заборонені туристичні поїздки в Туреччину, МЗС повідомив про найближче скасування безвізового режиму, а військові припинили всі контакти.

Всередині Росії проблеми почалися у постачальників турецьких товарів, а в Краснодарі за візові порушення були затримані десятки бізнесменів з Туреччини.

Загальний обсяг потенційних втрат від згортання співробітництва в різних сферах ЗМІ оцінили у понад 40 млрд доларів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі