Приватна військова компанія "Вагнер" нараховує 3602 бійця станом на лютий 2018 року, а їх утримання обходиться майже в 17,5 млрд рублів, пише "Медуза", посилаючись на видання Republic, яке розмовляло з кількома "вагнерівцями" і офіцерами Міноборони і ФСБ.
Витрати на утримання компанії видання оцінило в 16,1-17,4 мільярда рублів за два з половиною роки. Ця сума складається з можливої чисельності, щомісячного окладу в 240 тисяч рублів, вартості харчування та розміру компенсацій родичам загиблих (по 5 мільйонів рублів за кожного бійця). Також, повідомляється, що у ПВК є кілька "приватних інвесторів", імена яких, природно, не розкриваються. При цьому співрозмовники видання запевнили, що після значних втрат в Сирії "про розпуск самої ПВК мови не йде".
Зазначається, що в списку одного з підрозділів значаться особисті номери жетонів по порядку від 1 до 3602. Скільки з власників жетонів досі активно беруть участь у роботі компанії, Republic не уточнює, зазначивши, що як мінімум один фігурант списку, Євген Аліков з Архангельської області, загинув у Сирії у вересні 2017 року. У Алікова був передостанній номер у списку - 3601.
Керує ПВК Дмитро Уткін, "Вагнер" – його позивний.
Як повідомлялося, близько 300 росіян загинули або отримали поранення в результаті атаки міжнародної коаліції в сирійській провінції Дейр-ез-Зор 7 лютого.
Спочатку дослідницька організація Conflict Intelligence Team повідомляла про загибель чотирьох російських військових - Олексія Ладигіна з Рязані, Станіслава Матвєєва та Ігоря Косотурова з міста Азбест (Свердловська область, РФ), також дослідникам вдалося виявити інформацію "Балтійського окремого козацького округу" про загибель в Сирії сотника Володимира Логінова. Пізніше "Медуза" повідомила про п'ятого загиблого росіянина в результаті авіаудару міжнародної коаліції – це активіст "Другой России" Кирило Ананьєв.
Родичі і знайомі російських найманців з "ПВК Вагнера", які загинули в Сирії нещодавно, підтвердили їх смерть.
У свою чергу російське Міноборони заперечує загибель п'яти військовослужбовців. Там кажуть, що ніхто з тих військових, хто офіційно перебуває у Сирії при американському ударі не постраждав, так як їх в цьому районі Дейр-ез-Зора не було. Даних про добровольців, які вирушили до Сирії, Міноборони РФ також не наводить.
Детальніше про те, що сталося в Сирії 7 лютого читайте у статті Віталія Федянина "Сирійська міфологія Росії" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".