Путін приїхав говорити в Мінськ через труднощі з приховунням участі у війні – NYT

Поділитися
Путін приїхав говорити в Мінськ через труднощі з приховунням участі у війні – NYT Путіну стало складно заперечувати участь у війні в Донбасі. Ілюстрація.
На думку експертів, саме тому російський президент погодився взяти участь в переговорах у Мінську.

Найближчі дні випробують на міцність нові домовленості, які були досягнуті під час переговорів у Мінську за участі президентів України, Франції, Росії і канцлера Німеччини. До вечора суботи має стати зрозуміло, що зможуть вони зупинити війну в Донбасі ефективніше, ніж подібна угода за вересень.

Про це на сторінках New York Times пише Нейл Макфаркюхар, зауважуючи, що оптимісти звертають увагу, що гарантами в новій угоді про перемир'я стали найвизначніші лідери ЄС: Ангела Меркель і Франсуа Олланд. В цей же час, песимісти переконані, що Кремль використає нову угоду в якості свого маневру у війні. Оскільки найважливіші питання про повернення Україні контролю над спільним кордоном з Росією і про розмежувальну лінію між українською армією і терористами залишилися на потім.

"Це хитке перемир'я, яке вимагає добросовісності і бажання сторін завершити конфлікт, яке вони раніше проявляли не дуже рішуче", - прокоментував Мінські домовленості колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.

Припинення вогню почне діяти вночі в суботу. На думку американських чиновників, в цей же момент стане зрозуміло, наскільки Росія і підконтрольні їй бойовики налаштовані на перемир'я. Аби заохотити російську сторону Держсекретар Джон Керрі навіть натякнув на можливість пом'якшення санкцій, якщо перемир'я закріпиться.

В цей же час, критики домовленостей вважають, що Москва націлена на створення "замороженого конфлікту" на Сході України. При цьому Кремль хоче фактично контролювати окупований регіон, але вимагає від Києва фінансування для нього. А на вимогу української сторони повернути їй контроль над кордоном, росіяни відповідають, що це стане можливим після "врегулювання інших питань". Таким чином, Київ припускає, що Москва і далі хоче озброювати терористів.

Аналітики вважають, що до цього часу Росія забезпечувала бойовиків в Донбасі мінімальними ресурсами, щоб мати змогу заперечувати свою причетність до війни.

"Але конфлікт дійшов до точки, коли заради нових перемог Росії довелося б витратити великі ресурси, і це сприяло створенню передумов для угоди в Мінську, яка закріпила досягнення російської сторони", - пояснив російський експерт Федір Лук'янов.

На його думку, бойовики без прямої підтримки Росії не зможуть просунутися далі і захопити нові території. Кремль не хоче, щоб втручання стало відкритим. В цей же час, видання Financial Times писало, що Путін взяв тактичну паузу в атаці на Україну. Видання нагадує, що Після 16-годинних переговорів президенти Росії і України нарешті визначилися з порядком і умовами припинення бойових дій, що забрали життя п"яти тисяч осіб. Тим не менш подібну угоду, підписану в білоруській столиці у вересні минулого року, невдовзі було порушено.

Сьогодні, 13 лютого, стало відомо, що у Конгрес США внесено законопроект, що дозволяє Обамі надати Україні зброю.

Напередодні спікер Держдепартаменту США Джен Псакі повідомила, що Сполучені Штати не виключають можливість застосування нових санкцій проти Росії і прийняття рішення про озброєнні України і після ув'язнених 12 лютого в Мінську угод.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі