Про це на сторінках The Guardian пише журналіст видання в Москві Шон Уокер, додаючи, що можливе внутрішньополітичне протистояння в оточенні Путіна може мати серйозні наслідки для його правління і визначити майбутній політичний курс країни в цілому.
Автор визнає, що через пропаганду державних ЗМІ, закритість кола довірених чиновників і таємничість Кремля дуже тяжко точно сказати, що насправді відбувається в Москві. Однак, якщо спробувати розшифрувати сигнали, які надходять від влади, можна припустити, що в апараті президента триває міжусобиця.
"Для багатьох ситуація зрозуміла: впливові люди намагалися переслідувати Кадирова за вбивство, але Путін сказав їм, що все ще підтримує свого чеченського протеже", - відзначає Уокер, нагадуючи про нагородження Кадирова "Орденом пошани" і в цей же час арешт його підопічного за підозрою у вбивстві Нємцова.
Кремлівський інсайдер розповів журналісту, що в Москві ніколи не любили Кадирова, оскільки в Чечні під його керівництвом немає російських судів, прокуратури і ФСБ. Весь силовий блок підпорядковується Кадирову.
"Але яка була альтернатива? Подумайте, якою була Чечня 10 років тому", - сказав співрозмовник з Кремля британському журналісту.
В цей же час, соратники Нємцова переконані в тому, що Кремль має відношення до загибелі опозиційного політика. Ілля Яшин заявив, що Кадиров, швидше за все, причетний до вбивства, і розслідування показало, що "Чечня залишається поза федеральним контролем".
В цей же час, інший соратник Нємцова – Володимир Мілов, - розповів, що загиблий відігравав ключову роль в опозиції, об'єднуючи політиків, які не мають нічого спільного. Тому існують підозри, що в Кремлі триває боротьба за владу.
Мілов не вірить в повалення Путіна внаслідок "палацового перевороту". В цей же час, автор нагадує про статтю в "Новой газете", якій йшлося про те, що зрештою президенту Росії все ж таки доведеться обирати між Кадировим і друзями-силовиками, яким він не подобається.
"Результат рішення Путіна визначить не лише те, хто піде на дно, а й майбутній політичний устрій країни, яка опинилася на межі війни між різними кланами режиму. Доведеться обирати, хто патріот, а хто ні", - цитує Уокер "Новую газету".
Видання The Economist теж писало, що співпраця з Кадировим обходиться Путіну занадто дорого. Путін дав можливість Кадирову ігнорувати російські закони. В останнє десятиліття Чечня фактично перетворилася в окрему ісламську державу, яка живе за законами Кадирова. У нього своя власна 20-тисячна армія, своя (неофіційна) податкова система і навіть власні релігійні закони.