Голова Верховної політичної ради хуситів руху "Ансар Аллах" Махді Аль-Машат, який змінив на цій посаді вбитого у результаті авіаудару Алі Салеха Саммада, направив президенту Франції Емманюелю Макрону і президенту Росії Володимиру Путіну листа з проханнями надати допомогу у припиненні тривалої громадянської війни на території держави, повідомляє єменське інформаційне агентство SABA.
У листі, переданому французькому послу у Ємені Крістіану Тісто, Аль-Машат сподівається на допомогу Франції у зупинці агресії проти Ємену і висловлює сподівання, що Франція стане відігравати важливу політичну роль у досягненні миру в країні. Також Машат заявив послу, що політична рада хуситів гаряче підтримує всі мирні ініціативи, і його цілями є якнайшвидше припинення безглуздого кровопролиття. Машат висловив надію на швидке відновлення повноцінної роботи французького посольства в Ємені для поліпшення двосторонніх комунікацій, особливо в економічній сфері.
Інший лист призначався президенту Росії Володимиру Путіну. У ньому Машат розповів про тяжкості морської і повітряної блокади, у яку взяли Ємен, і про нібито цілковиту бездіяльність ООН з цього приводу. Також президент Верховного політичного ради поскаржився Путіну на дії Саудівської Аравії і Об'єднаних Арабських Еміратів, які вже давно ведуть війну проти Ємену. Особливий акцент був зроблений на великому зростання американського впливу в регіоні і особливо у Червоному морі і його протоках.
Махді Машат у своєму листі сподівається на світовий вплив Росії, який допоможе припинити конфлікт в Ємені. Причому, як випливає з листа, Ємен настільки виснажений різаниною, що буде радий прийняти допомогу від кого завгодно - і від європейських країн, і від Росії.
Втім, складання "Ансар Аллах" ось таких листів - цілком звична для хуситів справа, пише Telegram-канал Directorate 4. Хусити часто просять про допомогу міжнародні інстанції і впливові у світі країни - наприклад, наступ підтримуваних саудитами і ОАЕ сил на м. Ходейда, який загрожував серйозною гуманітарною катастрофою, було зупинено не в останню чергу завдяки відверто негативній реакції на нього міжнародного співтовариства. До того ж "Ансар Аллах" не є терористичною організацією, як ті ж ІДІЛ або РПК, тому з боку світової спільноти вони зустрічають куди більше співчуття.
Просити допомогу від РФ "Ансар Аллаху" теж не в перший раз. Представники руху неодноразово бували в Москві на двосторонніх переговорах. За деякими даними, вони обіцяли допустити російські компанії на нафтові та газові родовища в обмін на політичне визнання їх органів влади як єдиних легітимних в Ємені.
Громадянська війна в Ємені триває з 2014 року, коли хусити, шиїтський рух "Ансар Аллах", повстали проти влади на чолі з президентом Абд Раббо Мансуром Хаді. Під їх контролем опинилися багато районів країни, включаючи столицю, однак після втручання у війну арабської коаліції на чолі з Саудівською Аравією, владі вдалося відвоювати частину з них.
У листопаді 2017 року почалися жорстокі сутички між прихильниками екс-президента Ємену Салеха і повстанцями-хуситами, які раніше боролися з силами Хаді і коаліції. Це сталося після того, як сили Салеха виступили проти хуситов. 6 грудня було повідомлено про загибель Салеха, вбитого хуситами.
Після цього коаліція під керівництвом Саудівської Аравії завдала нові ракетно-бомбові удари по столиці Ємену, який контролюють повстанці-хуситы, в результаті чого загинули і були поранені десятки людей.
Країна знаходиться на межі самого страшного голоду в світі. За даними ООН, в Ємені 20 млн людей потребують гуманітарної допомоги, з них 7 млн перебувають на межі голоду.