Російський президент Володимир Путін знайшов нове "законне пояснення" захоплення Севастополя російськими військами в 2014 році; про свої "докази" "законності" окупації міста і взагалі усього Криму Путін заявив на зустрічі із мером Москви Сергієм Собяніним, повідомляє ТАСС.
Путін заявив, що місто нібито завжди належало Росії, а до складу України було передано "незаконно" - при цьому він послався на давно недійсні закони вже неіснуючої держави.
"Він (Севастополь - ред.) був містом центрального підпорядкування, і навіть під час передачі - незаконної передачі Криму зі складу РРФСР до складу Української РСР", - сказав президент РФ
"Незаконність" Путін бачить у тому, що рішення було прийнято президією Верховної Ради Української РСР, тодішньої окупованій Радами України, а потім затверджений президією Верховної Ради СРСР.
"А за законом потрібно було затверджувати Верховними Радами республік і Верховною Радою СРСР ", - додав він. Втім, яке це має відношення до того порядку речей, який діяв на 2014 рік - не зрозуміло. При цьому Путін також не врахував, що "волевиявлення" радянських республік тоді цілком залежало від позиції Москви, яка на той момент бажала віддати Крим Україні - а від перестановки доданків, хто б як не стверджував, нічого б не змінилося.
Нагадаємо, раніше міністерство культури Франції опублікувало на офіційному сайті відомства інтерактивну мапу, присвячену міжнародної акції "Ніч музеїв-2018" з адресами та описами музеїв. На ній окупований Севастополь позначений як місто, що входить до складу РФ, а Севастопольський художній музей імені М. Крошицького "прописаний" за "російською адресою".
Раніше у Португалії і Чехії були виявлені карти із зображеним на них "російським" Кримом. Посольства України в обох країнах звернулися до компетентних органів, роз'яснивши їм українську та міжнародну позицію у питанні анексованого РФ півострова: Крим є неподільною частиною суверенної держави Україна, і повинен зображатися відповідним чином.
Крім того, європейський канал Euronews опублікував сюжет про військове навчання дітей у Криму та їхнє "патріотичне виховання" без згадки про незаконну анексію РФ півострова. Після реакції на нього Міністерства закордонних справ України та депутатів Європейського союзу, у сюжет були внесені правки - додано рядок про анексію півострова у 2014 році.