Путін зірвав зернову угоду, тому що в ООН почали просувати ослаблення санкцій - експерти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Путін зірвав зернову угоду, тому що в ООН почали просувати ослаблення санкцій - експерти © Офіційний сайт Кремля
В Atlantic Council перелічили причини, чому Росія вирішила, що їй вигідно потопити експорт українського зерна.

У Владіміра Путіна було кілька причин вийти з зернової угоди, яка дозволяла експортувати зерно з України через Чорне море. Одна з них - впевненість, що шантажем він зможе вибити для себе значно більше.

«У Владіміра Путіна дуже хороший нюх на слабкість. Він відчув слабкість, тому що ООН і інші просували певне ослаблення санкцій, намагаючись переконати його зберегти зернову угоду. Тому він знав, що його позиція досить сильна», - пояснила експерт Atlantic Council Мелінда Херінг під час дискусії, яку організував вашингтонський аналітичний центр.

Ще одна причина, чому російський автократ вирішив зірвати зернову угоду - це усвідомлення, що в Одесі немає надійної системи ППО.

«Путін не збирається здаватися, війна ще далека від закінчення. Він буде шукати слабкі місця і він бачить значні уразливості в Одесі. А ще він знав, що у Заходу немає плану «Б», запасних способів вивезти зерно. У ЄС немає на це грошей. Минулого тижня, коли були нові обстріли, росіяни били не лише по інфраструктурі в Одесі, а й по портах на Дунаї. Ці порти були планом «Б» торік. Але цей план дуже дорогий. І в ЄС немає грошей і не буде ще багато місяців, щоб швидко забезпечити український експорт зерна. Тож Росія збирається вискочити і вдавати з себе «рятівника» в кризовій ситуації, яку вона сама ж і створила. Це чудова піар-кампанія Москви. І ми знову попалися в цю пастку», - пояснила Херінг.

У свою чергу, експерт Chatham House з питань Росії і Євразії Тімоті Еш вважає, що ескалаційна поведінка Путіна відображає його власну слабкість.

«Це реакція на спробу заколоту «Вагнера». І, я думаю, він намагається таким чином змінити наратив міжнародної преси, перейняти ініціативу, взяти ситуацію в свої руки. Це також відображає слабкість Росії вдома. Російські макроекономічні успіхи погіршують через санкції. Фіскальний і валютний дефіцит під тиском. Тому, я думаю, це ще й спроба модерування санкцій. Росія у відчаї намагається використати будь-який важіль впливу на Україну, на глобальні ринки через зупинку зернової угоди, щоб добитися послаблення санкцій. І нам треба зробити так, щоб цього не сталося», - сказав Еш.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі