Про це на сторінках New York Times пише аналітик американського Інституту арабських країн Перської затоки Хусейн Ібіш.
"Теоретично, це план виходить за рамки можливостей Росії. Але Путін добре відчуває можливість повернути Кремлю вплив на Близьких Схід, втрачений в 1970-х роках. Втручання Росії у війну передбачає вирішення конфлікту завдяки фактичному розділу країни", - йдеться в статті.
Москва завдає ударів з повітря по позиціях ворогів режиму Башара Асада з метою лишити під його контролем досить великої частини Сирії. На землі цю кампанію підтримують сили Ірану і "Хезболи", які розгорнулися на півдні від кордону з Ліваном до Дамаска і портових міст.
"Попри всі розмови про боротьбу проти "Ісламської держави", головною метою Росії лишається відбити наступ повстанців і захистити міні-державу, підконтрольну Асаду", - вважає експерт.
Таким чином, Сирія буде фактично розділена. Кожна зі сторін отримає певну підконтрольну собі територію. Але найгірше те, що "Ісламська держава" таким чином теж закріпить за собою певну територію для "халіфату".
"Теоретично Росія не може втрутитися в справи на Близькому Сході і диктувати регіону свої вимоги. Але після того, як Путін анексував Крим і розв'язав війну на Сході України, він розуміє, що ніхто його навіть не спробує зупинити", - вважає Ібіш.
На думку експерта, Кремль не збирається брати участь у дуже тривалому і дорогому конфлікті. Тому в певний момент він закріпить свої завоювання і запропонує США певну угоду на вигідних для себе умовах. В цей же час, видання Bloomberg писало, що РФ планує воювати в Сирії не менше року.
"Розгортання кількох десятків літаків Москви, також як і суден у Чорному та Каспійському морях, може зайняти рік або більше", - сказав російський чиновник, ім'я якого не уточнюється.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".
Напередодні прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що РФ в Сирії захищає національні інтереси.
Раніше президент Росії Володимир Путін також заявляв, що у Росії є право на військову кампанію в Сирії, тому що до РФ за допомогою звернувся президент країни, і "законну владу необхідно стабілізувати". Детальніше про цілі Путіна в Сирії читайте в статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна.