Про це сьогодні пише Bloomberg, підкреслюючи, що саме "чорне золото" було ключовим елементом економічної політики Путіна відколи він став президентом.
Продаж енергоносіїв забезпечив ріст російської економіки на 7% з 2000 до 2008 року. Тепер Кремлю не вдасться забезпечити ріст економіки через падіння цін на нафту і жорсткі санкції Заходу проти Росії через агресію проти України.
Через це в популярного нині Путіна скоро може не знайтися грошей, щоб і далі підвищувати пенсії і зарплати бюджетникам. А крім того, Кремль взявся виплочувати компенсації компаніям, які втратили доступ до кредитних ринків на Заході.
Експерти кажуть, що російську економіку найближчими роками чекають неприємності. Екс-міністр фінансів Росії Олександр Кудрін прогнозує падіння ВВП країни на 1-1,5% через самі лише санкції.
Економіст з Renaissance Capital Ltd Чарлі Робертсон вважає, що наступного року російську економіку чекають труднощі навіть якби ЄС і США скасували санкції. За його словами, ріст ВВП скоротиться на 1,7%, якщо ціна нафти впаде до 80 доларів за барель.
"Якщо ціна на нафту буде залишатися низькою, Кремль може скоротити соціальні програми і натиснути на підприємців, щоб вони підтримували високий рівень працевлаштування", - вважає економіст Бруклінського інституту у Вашингтоні Кліфорд Гедді.
Він нагадав, що ціна на нафту вже обвалювалася в 2008 році через фінансову кризу. Але тоді Кремлю вдалося уникнути зростання безробіття.
Раніше експерти прогнозували, що економіка Росії буде рости, якщо нафта коштуватиме 93 долари. !zn