Путін за роки президентства зробив Росію ще більш залежною від нафти – Bloomberg

Поділитися
Путін за роки президентства зробив Росію ще більш залежною від нафти – Bloomberg Росія стала більш залежною від нафти в часи Путіна. Ілюстрація © dni.ru
На початку першого його президентського терміну російський бюджет наповнювався доходами від нафти на 30%.

Коли 3 вперше став президентом Росії у далекому 2000 році, нафта коштувала в середньому 28,4 долари за барель.

Впродовж п'яти років вартість "чорного золота" трималася вище 100 доларів, аж поки не почала обвалюватися в 2014 році. І от тепер вона фактично повернулася до того показника, з чого почала 16 років тому. Про це на сторінках Bloomberg пишуть Анна Адріанова і Діна Хреннікова.

Вони нагадують, що ціни на нафту ще не досягли дна і за останні кілька тижнів впали ще на 16%. Це не може не тиснути на економіку Росії, яка дуже сильно залежить на продаж енергоносіїв і іншої сировини. Сьогодні російський бюджет наповнюються на половина завдяки доходам від продажу нафти. Затверджений держбюджет РФ на 2016 рік сформований на основі ціни на рівні 50 доларів за барель. І якщо не знайти спосіб, як заощадити майже 19 мільярдів доларів, він скоротиться на 6%. Про це каже міністрів фінансів Росії Антон Силуанов.

Однак саме за часів правління Володимира Путіна Росія стала настільки гостро залежати від нафтових доходів.

"Де ж заробляються основні гроші? На нафті, на газі, на металах і на іншій сировині", - говорив Путін в червні 2001 року закликаючи російський чиновників диверсифікувати російську економку.

Читайте також: У Кувейті чекають цін на нафту у діапазоні $ 30 до кінця року - ЗМІ

У ті часи доходи від продажу нафти наповнювали російський держбюджет на 30%. А в 2015 році, як кажуть в міністерстві фінансів РФ, цей показник досяг 44%. Ось і всі добрі наміри и економічні плани Путіна.

"Ще більша залежність від нафти і газу означає, що ВВП Росії ще жорсткіше буде прив'язане до динаміки цін на сировину. І на тлі нинішнього нафтового обвалу російська економіка ризикує продовжити падіння вже другий рік поспіль", - йдеться в статті.

В минулому році скорочення ВВП склало 3,7%. І це був найбільший спад з 2009 року. Цього року російська економіка може скоротитися ще на 0,5%.

В цей же час, Credit Suisse різко знизив прогноз цін нафти на поточний рік. Оцінка на наступний рік погіршена експертами до 54 доларів за барель з раніше очікуваних 63 доларів за барель. Крім того, були незначно знижені прогнози на 2018-2020 роки.

Більшість найбільших банків знизили прогнози щодо цін на нафту услід за різким падінням нижче 30 доларів на початку 2016 року. Тим не менш, експерти в основному чекають подорожчання нафти у другому півріччі. Аналітики Citigroup вважають, що очікуване скорочення видобутку нафти, особливо в США, можливо, призведе до підйому цін до кінця 2016 року. Середня ціна Brent в четвертому кварталі поточного року, за їх оцінками, складе 52 долара за барель у порівнянні з 40 доларів за барель у третьому кварталі та 31 долар за барель у другому кварталі.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі