Путін втратив довіру Німеччини - The Time

Поділитися
Путін втратив довіру Німеччини - The Time Меркель не хоче більше підтримувати Путіна © putin.kremlin.ru/
Російський президент завжди бачив в Німеччині свого зовнішньоекономічного союзника. Але після розмови з Меркель в Брісбені ілюзія, що Берлін на його стороні, була зруйнована.

Після проведеного обговорення кризи в Україні російським президентом Володимиром Путіним канцлер Німеччини Ангела Меркель вийшла куди більш переконаною, ніж коли-небудь, і впевненою в необхідності "виштовхнути" Кремль зі Східної Європи. Про це пише видання The Time.

Путін давно "має слабкість" до Німеччини. Як офіцер КДБ в кінці 1980-х років, він перебував у східному німецькому місті Дрездені, де він любив німецьку мову і, згідно із його спогадами, любив випити великі кухлі пива з друзями.

Путіна завжди бачив в Німеччині свого зовнішньоекономічного союзника, і життєво важливим партнером в торгівлі і потуранні російським інтересам. Він думав, що незалежно від того, який "політичний зустрічний вітер" дує на його шляху, німецький прагматизм запанує і Берлін буде на його боці. "Ця ілюзія була зруйнована", - йдеться в статті.

Під час свого виступу в понеділок канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про те, що конфронтація з Москвою може затягнутися. "Після жахів двох світових воєн і закінчення "холодної" війни, зараз те, що відбувається, ставить під сумнів мирний порядок в Європі", - сказала вона, маючи на увазі Путіна з його "старим мисленням" і бажанням "топтати землю" у Східній Європі. "Я переконана, що це не вдасться", - сказала вона. "Врешті-решт, Захід переможе загрозу, що йде від Росії, навіть якщо шлях буде довгим і важким та повним невдач", - заявила на прес-конференції в Брісбені Меркель.

Бесіда між Меркель і Путіним відбувалася в Hilton Hotel в центрі Брісбена. Темою її став конфлікт в Україні. Як пише видання, Путін зробив все можливе, щоб "уточнити в деталях російський підхід до цієї ситуації. "Але його зусилля, щоб отримати "симпатію" Меркель, або, принаймні, розуміння, не увінчалися успіхом, швидше за все, сталося все навпаки. Він вийшов після їх розмови, мабуть, таким змученим, що він вирішив залишити саміт завчасно, сказавши, що йому треба трохи поспати", - йдеться у публікації.

Розчарування стало ще більш болючим, враховуючи його недавню спробу поговорити з німецькою громадськістю, коли за кілька днів до початку саміту G20, Путін вирішив дати інтерв'ю національному німецькому телебаченню ARD. Під час інтерв'ю російський президент намагався виглядати "примирливо". "Звичайно, ми очікуємо, що ситуація зміниться на краще", - сказав він. "Звичайно, ми очікуємо, що українська криза закінчиться. Звичайно, ми хочемо мати нормальні відносини з нашими партнерами, в тому числі і зі Сполученими Штатами і з Європою", - говорив Путін.

Видання заззначає, що Путін у своїх спробах утримати діалог з Німеччиною, прорахувався.
Путін був неправий, сподіваючись, що ізоляція Росії може бумерангом вдарити по німецькій економіці, або по популярності Меркель. "Це дорога помилка. У спробі вплинути на Берлін, Путін думав, що у нього буде шанс зламати рішучість Заходу проти нього. Бізнес-лобі в Німеччині є більш потужним і більш прихильним до Росії, ніж будь-яке з великих європейських держав, і німецький електорат в цілому підтримав нейтральну позицію у сфері зовнішньої політики", - сказано в статті.

Путін шукав можливості в ході переговорів з Меркель, але "прийшов з порожніми руками".

Читайте також: Меркель: Аби санкції проти Росії почали діяти, потрібен час

International New York Times писало, що президент США Барак Обама на саміті G20 зробив одне з найбільш різких заяв щодо дій Росії в Україні. Як зазначає The West Australian, під час саміту британський прем'єр Девід Кемерон зійшовся з Путіним у 50-хвилинної дискусії, яку дипломатичні чиновники стримано описали як "жорстку". Канцлер Ангела Меркель заявила, що ЄС розглядає нові санкції проти Росії. А агентство Bloomberg повідомляло, що наблизившись до Путіна на саміті G20, щоб потиснути руку, канадський прем'єр сказав Путіну "геть з України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі