Про це на сторінках Wall Street Journal пише директор Інституту Маккейна Девід Крамер, нагадуючи про зустріч міністрів закордонних справ Росії і Саудівської Аравії, яка відбулася цього тижня і була присвячена саме війні в Сирії.
З часів поїздки Держсекретаря США Джона Керрі в Сочі на зустріч з президентом Путіним і головою МЗС Росії Сергієм Лавровим, головною темою в американсько-російських відносинах стали Сирія і Іран, а про Україну фактично забули.
Крамер також нагадує про те, як в липні Барак Обама розповідав про дзвінок Путіна і те, як Росія допомогла досягти угоди з Іраном щодо ядерної програми. Також Обама тоді сказав, що його "підбадьорив" той факт, що Путін сам йому зателефонував і запропонував допомогу щодо Сирії. Американський президент припустив, що Москва, схоже, починає розуміти, що сирійський лідер Башар Асад втрачає контроль над значною частиною країни. І подальше його правління може призвести до того, що терористи захоплять владу.
Оглядач радить Вашингтону пам'ятати, що саме Росія з 2011 року блокує всі рішення щодо війни в Сирії і надає Башару Асаду необхідну військову підтримку. Москва далі наполягає на тому, що він повинен лишитися президентом.
Щодо угоди з Іраном, Росія таким чином уклала угоди з Тегераном на побудову ядерних реакторів і розблокувала поставки своїх ракет С-300. Крім того, Путін завдяки іранській і сирійській проблемам позбувся оголошеної Заходом дипломатичної ізоляції.
"Вдаючи, що він відіграє важливу роль на Близькому Сході, Путін відволікає увагу від руйнацій, які він завдає Україні. Питання лише в тому, скільки знадобиться часу, щоб влада США це помітила", - йдеться в статті.
Сьогодні на сторінках New York Times болгарський експерт Іван Крастєв писав, що Захід неправильно розуміє Путіна. Європейці і американці пропускають повз увагу ментальність "судного дня", яка нині охопила російську політичну еліту. Щоб зрозуміти поведінку Росії, варто більше дивитися на розпад СРСР, ніж на зміну цінностей і геополітичні інтереси.
Тим часом, видання Gazeta Wyborcza писало, що Путін програв війну проти сиру і ковбаси з Європи. Знищення харчів виявилося не популярним серед росіян. Експерт з "Левада-Центру" Олексій Левінсон сказав польським журналістам, що в Москві під час проведення соціологічного дослідження ніхто з опитаних не висловився на підтримку знищення продуктів. Тепер державні ЗМІ в Росії змінили тон. В неділю на екранах з'явилися експерти, які пояснювали, що продукти із Заходу знищують не через санкції, а тому що вони "шкідливі і ними можна отруїтися". У свою чергу, видання Wall Street Journal пише, що економіка Путіна увійшла в штопор. На думку видання, новий спад може і не призведе до повалення Путіна, але точно змусить його визнати наявність такої загрози.