Про це сьогодні на сторінках Gazeta Wyborcza пише Вацлав Радзівінович, нагадуючи, як в минулий четвер по всій Росії за наказом влади почали палити, закопувати і чавити продукти, які заборонено імпортувати з ЄС. Російські телеканали активно демонстрували кадри, як бульдозер їде по ящиках з імпортними яблуками, а в печі палає імпортне м'ясо. Урядовці один за одним пропонували все нові способи розправи над харчами. Хтось навіть запропонував розводити в них хробаків, з яких потім можна робити котлети за прикладом Філіппін. Всього за два дні було знищено близько 400 тон продуктів.
Однак цього разу рішення розв'язати війну проти їжі не підтримали росіяни, нагадавши про 23 мільйони співгромадян, які живуть за межею бідності. В інтернеті було зібрано понад 300 тисяч підписів за те, щоб конфісковані на кордоні продукти віддавали тим, хто голодує в Росії.
Експерт з "Левада-Центру" Олексій Левінсон сказав польським журналістам, що в Москві під час проведення соціологічного дослідження ніхто з опитаних не висловився на підтримку знищення продуктів. Тепер державні ЗМІ в Росії змінили тон. В неділю на екранах з'явилися експерти, які пояснювали, що продукти із Заходу знищують не через санкції, а тому що вони "шкідливі і ними можна отруїтися".
А вже в понеділок запанувала тиша. У вечірніх новинах жодного разу не показали ковбасу у вогні. Газети теж замовкли і не повідомляють останні новини з фронту війни проти харчів. Хоча невдоволення росіян, швидше за все, не єдина причина такого повороту. Виявляється, що рух на кордоні завмер теж.
На пропускному пункті Красна Горка між Білоруссю і Росією ще минулого тижня, до спалення продуктів, стояли 170 вантажівок, які хотіли проїхати на російську територію. В п'ятницю ж там було лише 70 машин. Росія з 7 серпня минулого 2014 року ввела ембарго на поставки продуктів харчування з країн Заходу - США, ЄС, Канади, Австралії і Норвегії. Забороненими вважаються м'ясо та м'ясна продукція, риба та рибна продукція, молоко і молочна продукція, овочі та фрукти. Ембарго продовжено до серпня 2016 року.
Через рік, РФ вирішила боротися з такими поставками більш радикально. Знищення в Росії потрапили під ембарго продуктів з країн Заходу почалося 6 серпня, згідно указу президента Володимира Путіна. Знищувати продукти дозволяється "будь-яким доступним способом".
Перші фото і відео того, як сотні тонн продуктів - сир, персики, перець, м'ясо, - тиснуть бульдозером і змішують із землею спровокувалигромадське обурення в Росії, пережила не один голод, і в якій рівень бідності населення не припиняє збільшується, досягаючи 16%.
З-за санкцій та зниження цін на нафту у росіян значно знизився рівень життя, в той час як ціни на продукти зросли. В тому числі з-за цього росіяни стали красти в магазинах на 68% більше.