Путін відповів нобелівським лауреатам, які заступилися за активістів "Грінпіс": Ви звернулися не за адресою

Поділитися
Путін відповів нобелівським лауреатам, які заступилися за активістів Путін відповів нобелівським лауреатам, які заступилися за активістів "Грінпіс"
Президент Росії дуже поважає нобелівських лауреатів, але у вирішенні ситуації, що склалася навколо екіпажу судна "Грінпіс" "Арктик Санрайз", відмовився брати участь.

Прес-секретар російського президента 3 Дмитро Пєсков відповів лауреатам Нобелівської премії миру, що закликали Путіна посприяти у звільненні активістів Greenpeace, що вони звернулися не за адресою.

"Президент із величезною повагою ставиться до нобелівських лауреатів і завжди з великою увагою ставиться до їхньої думки. В даному випадку мова йде про ситуацію, коли президент не є вірним адресатом", - цитує ВВС Дмитра Пєскова.

Нагадаємо, одинадцять лауреатів Нобелівської премії миру, включаючи архієпископа з ПАР Десмонда Туту, написали колективний лист російському президентові Володимиру Путіну у зв'язку ситуацією, що склалася навколо екіпажу судна "Грінпіс" "Арктик Санрайз".

Лауреати закликали Володимира Путіна зробити все, що йому під сиду, щоб слідство відмовилося від звинувачень у піратстві стосовно затриманих на борту судна 30 осіб, а будь-які інші звинувачення відповідали міжнародним і російським законам.

Підписанти листа також висловили свою стурбованість планами з видобутку нафти в Арктиці, які можуть мати катастрофічні наслідки у разі розливу нафти.

Під листом підписалися Мейрід Магуайр, лауреат Нобелівської премії миру 1976 року з Північної Ірландії, Бетті Вільямс (1976, Північна Ірландія), Адольфо Перес Есківель (1980, Аргентина), Архієпископ Десмонд Туту (1984, Південна Африка), Оскар Аріас Санчес (1987, Коста-Ріка), Рігоберту Менчу Тум (1992, Гватемала), Жозе Рамуш-Орта (1996, Східний Тимор), Джоді Вільямс (1997, США), Ширін Ебаді (2003, Іран), Тавакуль Карман (2011, Ємен), Лейма Гбові (2011, Ліберія).

Нагадаємо, 19 вересня міжнародна група екологів-активістів "Грінпіс" спробували провести акцію протесту проти видобутку нафти на Арктичному шельфі - на нафтовій платформі "Приразломная" у Печорському морі. Пізніше їхній корабель Arctic Sunrise було взято штурмом російськими прикордонниками, які прийняли рішення конвоювати його до Мурманська. 24 вересня судно Arctic Sunrise було відбуксовано в акваторію Кольського затоки.

Активістам "Грінпіс" пред'явлено офіційні звинувачення у піратстві- спробі захоплення нафтовидобувної платформи. Одного з членів команди судна Greenpeace Arctic Sunrise - громадянина України Руслана Якушева - помістили під варту до 24 листопада. !zn

Читайте також:

Нобелівські лауреати написали листа Путіну у зв'язку з ситуацією навколо екіпажу судна "Грінпіс"

П'яти активістам Greenpeace загрожує до 15 років в'язниці за спробу проникнути на платформу "Газпрому"

Російський суд заарештував всіх членів екіпажу Arctic Sunrisе

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі