Російський президент все ще мислить категоріями міжособистісних домовленостей. Він все ще вважає, що світова політика працює так само, як і внутрішня політична система Росії: є рішення першої особи, які не підлягають обговоренню, і дискусія може бути тільки про те, як їх краще виконати. І цю помилку хибної екстраполяції він робить регулярно протягом усього свого правління.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Горбулін, експерт з державної безпеки. На його думку, бажання поставити на "потрібну людину" підводить Путіна з такою ж регулярністю, як і недооцінка супротивників: ставка на попереднього українського президента, ставка на лідерів європейських радикалів, ставка на Трампа - вся ця концепція роботи з "агентами", прищеплена йому в КДБ, не залишає його.
"Але те, що працює на низовому та середньому рівні, виявляється нежиттєздатним на рівні країн (що, до речі кажучи, є найкращою ілюстрацією і рекламою того, навіщо нам потрібні сильні державні інститути). Історія з Трампом - з тієї ж сфери", - зазначає експерт.
Детальніше про реакцію та наслідки зустрічі Трампа й Путіна читайте у матеріалі Володимира Горбуліна "Трагікомедія реакцій на "трагедію" в Гельсінкі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".