Путін продовжив заборону на ввезення в Росію продуктів з України, ЄС, США та інших країн Заходу

Поділитися
Путін продовжив заборону на ввезення в Росію продуктів з України, ЄС, США та інших країн Заходу © depositphotos / filmfoto
Хоча Росія, за словами російських аналітиків, і провалила плани з імпортозаміщення, "запрєщьонка" у вигляді автентичного хамону, пармезану та іншого поки не повернеться на полиці російських магазинів.

Президент РФ Володимир Путін ще на рік продовжив санкції проти країн, якими забороняється ввезення в Росію певних продуктів. Продуктове ембарго буде чинним принаймні до кінця наступного року, йдеться в указі Путіна, який опублікований на російському офіційному порталі правової інформації.

Після того як Росія окупувала Крим, частина Донбасу і потрапила під санкції, Москва запровадила ембарго на продукти з країн Заходу. Тоді російські чиновники апелювали до стратегії імпортозаміщення 2012 року. У 2014 році Росія заборонила імпортне м'ясо, рибу, молочку, сири, овочі та фрукти з Європейського Союзу, США, Австралії, Канади, Норвегії та інших. У 2015 році Москва розширила санкції на Албанію, Ліхтенштейн, Ісландію та Чорногорію. Пізніше в цей список потрапила й Україна.

Варто зазначити, що за 9 років Росія не змогла досягти цілей стратегії імпортозаміщення, в тому числі заборонених до ввезення в рамках контрсанкцій 2014 року, говорилося в торішньому дослідженні російського національного рейтингового агентства. Аналітики кажуть, що більшість товарів все-таки ввозиться з країн, які не потрапляють під ембарго.

Влада РФ планували поступово почати виробництво всіх цих продуктів в Росії. Дослідження показало, що це вдалося зробити тільки частково.

У статті "Росія, 2018 й...", опублікованій в ZN.UA в лютому 2016 року, докладно йшлося про економічні санкції проти Москви і їх негативний вплив на російську економіку. І хоча до економічного виснаження Росії все ще далеко, попри численні бравурні реляції, в реальності розрекламоване імпортозаміщення перетворилося на пшик. Так, за оцінками експертів Інституту Гайдара, у 2014-2017 роках залежність російської промисловості від критичного імпорту не змінилася і становить на сьогодні близько 40%.

У Росії на тлі таких "контрсанкцій" розпочалась кампанія по знищенню продуктів.

Зокрема публічно змішали з землею і закопали в яму 10 тонн сиру. Всього за один день спалили та закопали 300 тонн їжі.

Масове знищення забороненої харчової продукції спровокувало громадське обурення в РФ, де рівень бідності постійно збільшується, а також через історичні спогади про голод, який неодноразово переживала Росія в минулому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі