Путін прямо заявив про «нелегітимність Зеленського» як президента України

Доповнено
Поділитися
За його твердженням, єдина легітимна влада в Україні – парламент та спікер Верховної Ради.

Президент Росії Владімір Путін заявив, що згідно з «попередньою оцінкою», єдиною легітимною владою в Україні є парламент і спікер Верховної Ради, а повноваження президента у воєнний час «не означає, що прологуються». Про це він сказав на брифінгу за підсумками візиту до Ташкента, повідомляють російські пропагандистські ЗМІ.

За його словами, Конституція України передбачає продовження повноважень лише Верховної Ради, а про повноваження глави держави там нічого не сказано.

«Справді, закон України про правовий статус закону про воєнний стан говорить про те, що в період воєнного стану вибори президента не проводяться. Але це не означає, що вони пролонгуються», - заявив Путін.

При цьому він додав, що у Конституції України є стаття, згідно з якою «у цьому випадку» повноваження верховної влади передаються спікеру парламенту.

Насправді ж стаття 112 Конституції України передбачає, що виконання обов'язків президента України покладається на голову Верховної Ради України на період до обрання і вступу на пост нового президента в разі відставки, неспроможності виконувати свої повноваження за станом здоров'я,  усунення з поста в порядку імпічменту чи смерті.

"Строго кажучи, за попередньою оцінкою, єдиною легітимною владою залишається парламент і спікер Ради", - резюмував Путін.

Він додав, що в Україні «запросто могли б провести президентські вибори» скасувавши воєнний стан, але або «не захотіли», або « такий задум господарів».

Раніше міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що повноваження Зеленського триватимуть до обрання наступного президента. На його думку, автори української Конституції при її написанні не передбачили ймовірність війни.

Водночас Інститут вивчення війни вказує, що Росія розганяє наратив про начебто «нелегітимність» президента України, оскільки не зацікавлена у змістовних переговорах з та хоче підштовхнути Захід до поступок щодо суверенної української території та народу.

І хоча Зеленський як президент не втрачає своєї легітимності після 21 травня, оскільки його повноваження тривають до обрання наступного, однак воєнну каденцію президента окреслено не лише Конституцією, яка гарантує безперервність влади, та законом про воєнний стан, що вказує на неможливість проводити вибори, а й установленими самим Зеленським межами. Чи можна вийти із замкненого квадрата президентства Зеленського, щоби здобути перемогу у війні? В чому полягає новий ступінь відповідальності президента, якого ми не обирали на другий термін, але якому довірили управляти країною, що воює? Читайте у матеріалі Інни Ведернікової «Квадрат президентства. Якою є ціна легітимності Володимира Зеленського».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі