Путін допустив скорочення видобутку нафти в РФ на тлі впровадження стелі цін

Доповнено
Поділитися
Путін допустив скорочення видобутку нафти в РФ на тлі впровадження стелі цін
І заявив, що Росія не продаватиме нафту країнам, які запроваджують обмеження ціни.

Президент РФ Владімір Путін заявив, що Росія не продаватиме нафту країнам, які вводять стелю цін, і допустив скорочення видобутку нафти, спілкуючись з журналістами під час візиту до Бішкека (Киргизстан).

Путіна просили прокоментувати запровадження ЄС стелі цін на російську нафту у $60 доларів за барель. Ініціативу Європейського Союзу та G7 також підтримали позаблокові Австралія та Норвегія.

«Щодо нашої реакції: ми просто не продаватимемо нафту тим країнам, які приймають такі рішення. Ми подумаємо, можливо навіть про можливе, я зараз не кажу, що це рішення, ми подумаємо за необхідності про можливість скорочення видобутку», - заявив Путін.

За його словами, при скороченні видобутку Росія орієнтуватиметься на домовленості з ОПЕК+ щодо планки видобутку. Росія також розглядає варіанти реагування, остаточний варіант відповіді буде зафіксований у президентському указі, уточнив Путін.

«Ми думаємо щодо цього. Рішень поки що ніяких немає. Ну, а конкретні кроки будуть викладені в указі президента Росії, який вийде впродовж найближчіх днів», - додав він.

Російський автократ також стверджував, що Росія від запровадження стелі цін фінансово не постраждає, оскільки вона відповідає цінам, за якими РФ продає свою нафту. «У нас втрат не буде за жодних обставин», - стверджував Путін.

Водночас ще до введення стелі російська нафта марки Urals вже торгувалася нижче за 60 доларів/барель. А Міністерство фінансів РФ через обвал цін на нафту вдвічі збільшив прогноз щодо «дірки» в бюджеті.

Нагадаємо, 5 грудня, набрало сили ембарго на морські постачання нафти з Росії до країн Євросоюзу, а також почала діяти стеля цін на російську нафту. Також почав діяти «страховий бойкот» російської нафти – страховим компаніям заборонено надавати страхові послуги компаніям, танкери яких перевозять російську нафту з порушенням цінового ліміту. Росія у відповідь на санкції хоче встановити мінімальну ціну для своєї нафти, яка йде на експорт.

Як на практиці працюватиме вуглеводневе цінове ембарго для країни-агресорки? Яку ціну буде врешті встановлено і які перепони очікують на цьому шляху? Читайте в статті Олега Гетмана «Нафтові цінові обмеження почнуться з перекриття Туреччиною Босфору і Дарданелл для танкерів із російською нафтою».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі