Президент Росії Володимир Путін у зверненні до Федеральних зборів, парламенту країни, в середу заявив про те, що РФ "буде змушена" створити і розгорнути озброєння проти тих країн, які "несуть загрози", але і проти країн, де розташовані центри прийняття рішень про застосування ракет, які загрожують Росії. Країни з "центрами прийняття рішень" Путіна назвав "територіями".
"Скажу вже сьогодні прямо і відкрито, щоб ніхто нас потім ні в чому не дорікав, щоб усім було заздалегідь зрозуміло, про що тут йдеться. Росія буде змушена створювати й розгортати види озброєнь, які можуть бути використані не тільки щодо тих територій, з яких для нас буде виходити відповідна пряма загроза, але і щодо тих територій, де знаходяться центри прийняття рішень про застосування ракетних комплексів, які загрожують нам", - цитує Путіна прес-служба Кремля.
Він розповів, що в озброєнні "багато новизни".
"За своїми тактико-технічними даними, в тому числі за подлітним часом до зазначених центрів управління, ці озброєння будуть цілком відповідати тим загрозам, які спрямовані проти Росії", - додав глава Кремля. "Знаємо, як це зробити і реалізуємо ці плани негайно, як тільки відповідні загрози для нас стануть реальними. Не думаю, що міжнародна обстановка сьогодні така, що вимагає додаткового і безвідповідального загострення".
За словами Путіна, американці намагалися отримати абсолютну військову перевагу з допомогою глобальної ПРО. Він назвав "це ілюзіями, які потрібно залишити"
"Відповідь з нашого боку завжди буде дієвою і ефективною", - сказав президент РФ.
1 лютого держсекретар США Майк Помпео анонсував вихід Сполучених Штатів з ДРСМД.США завершать вихід з Договору протягом шести місяців, якщо Росія не повернеться до виконання ДРСМД. Наступного дня президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія призупиняє участь у ДРСМД.
Раніше заступник державного секретаря США з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Андреа Томпсон заявила про те, що Сполучені Штати вимагають від Росії знищити ракету 9М729, наявністю якої Москва порушує ДРСМД - в цьому випадку угода може бути врятовано.
Детальніше про підготовку нового договору з контролю за ракетами середньої і меншої дальності читайте у статті Олексія Їжака "Договір помер. Хай живе договір!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".