Путін порушив санкції ООН, прийнявши в Росії іранського генерала - ЗМІ

Поділитися
Путін порушив санкції ООН, прийнявши в Росії іранського генерала - ЗМІ Кассема Сулеймані "з розмахом" зустріли в Росії © theiranproject.com
У США і ЄС Сулеймані названий спонсором тероризму.

Вище керівництво Росії влаштувало теплий прийом в країні главі одного з елітних підрозділів збройних сил Ірану, Кассему Сулеймані, всупереч міжнародній забороні ООН на дозвіл у в'їзді даній особі до держав-членів організації.

Дану інформацію спочатку надали джерела в США, а потім підтвердив один з високопоставлених іранських чиновників, передає Reuters.

Цей же іранський чиновник повідомив, що Сулеймані літав до Москви у другій половині липня, де проводив переговори щодо поставок ракетних систем S-300 Ірану з Росії, а також іншої зброї.

Більше того, член так званої "Революційної гвардії Ірану", яка безпосередньо пов'язана з духовним лідером Ірану аятолою Аль-Хаменеї, був прийнятий на найвищому рівні - президентом Росії Володимиром Путіним і міністром оборони Сергієм Шойгу, повідомляють американські джерела.

Речник Кремля Дмитро Пєсков, очікувано, спростував таку зустріч, адже вона заборонена найвищим міжнародному органом безпеки - РБ ООН. Сулеймані був внесений в санкційний список в 2007 році, Росія як постійний член Ради безпеки підтримала таке рішення.

Більше того, американська розвідка стверджує, що росіяни влаштували для Сулеймані і певні "розваги", однак не зазначаються, які, передає Foxnews.

Кассем Сулеймані є лідером підрозділу "ель-Кудс" (Quds Force), яка в США і країнах ЄС офіційно названа спонсором тероризму. Західні країни та Ізраїль звинувачують Революційну гвардію в цілому та її лідерів у військовій підтримці різних шиїтських угруповань на Близькому Сході.

Reuters зазначає, що Росія та Іран є союзниками в підтримці нинішнього глави Сирії Башара Асада, а також мають безпосередні взаємні військові інтереси, наприклад - в угоді щодо постачання зброї Ірану.

У липні Іран і "шістка" погодили історичну ядерну угоду. Пізніше РБ ООН підтримала резолюцію по даній угоді, де чітко окреслені тимчасові рамки зняття санкцій відносно країни.

У той же час, як писало Washington Times, угода з Іраном не знизить рівень конфліктності в регіоні.

Так, напередодні Керрі вже висловлював стурбованість щодо позиції деяких лідерів Ірану після укладення угоди.

Детальніше про ядерну угоду з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі