Про це на сторінках газети Frankfurter Allgemeine пише Ніколас Буссе. Він нагадує, що на відміну від Путіна, лідери СРСР не намагалися будувати політику із Західною Європою на шантажі щодо поставок енергоносіїв. Ймовірно комуністичні лідери "розуміли, що нашкодять самі собі, якщо будуть грати в стратегічні ігри за допомогою свого головного джерела доходів".
"У всякому разі Путін вже програв на цьому поприщі, відмовившись будувати "Південний потік". І це стало його першою поразкою", - йдеться в статті.
Ідея спорудження газопроводу по дну Чорного моря полягала в тому, щоб транспортувати російський газ в обхід України, в якій Росія нині підтримує збройний конфлікт, а також посилити залежність від Москви балканські країни і зупинити будівництво ГТС Nabucco.
З усіх цих задумів Кремлю вдалося реалізувати лише один і добитися відмови ЄС від свого газопроводу. Однак, каспійський газ все одно постачається в Європу через інші газопроводи. Водночас Путін сильно нашкодив відносинам своєї країни з ЄС, який купує велику частину російського газу і не займає роль економічного і політичного суперника Росії. А Китай, до якого російський президент розвернув свою країну, займає таку роль.
"Перша угода, яку Путін підписав з Китаєм, великою мірою, відображає інтереси Пекіна, а не Москви", - йдеться в статті.
На думку автора, Євросоюзу після закриття проекту "Південний потік" доведеться докласти великих політичних зусиль і коштів, щоб стабілізувати Україну, аби вона стала надійним постачальником російського газу в Європу. Американське видання New York Times писало, що падіння цін на нафту залишило Путіна без політичного "двигуна". Саме завдяки продажам енергоносіїв він роками піднімав рівень життя росіян і обіцяв їм повернути "велич Росії". В цей же час, видання Washington Post писало, що слабкий рубль зруйнує міф про непереможного Путіна.