Путін подякував президенту Зімбабве за участь у параді 9 травня

Поділитися
Путін подякував президенту Зімбабве за участь у параді 9 травня Мугабе розповів Путіну про внесок африканських військ у перемогу над Німеччиною © Сайт президента России
Роберт Мугабе приїхав на парад до Володимира Путіна і заявив, що "це наша спільна перемога".

Президент РФ Володимир Путін подякував президенту Зімбабве Роберту Мугабе за візит до Москви для участі у параді на честь 70-річчя перемоги СРСР над Німеччиною у Великій вітчизняній війні.

"Велике спасибі за ваш візит, пане президенте", - сказав Путін, зазначивши, що йому "дуже приємно поговорити" з Мугабе про двосторонні відносини.

"Ви знаєте, у нас традиційні і дуже добрі, з багатьма країнами просто союзницькі відносини складалися в попередні роки саме в Африці. Тому ми, звичайно, хотіли б поступово на новій основі, на новій базі вибудовувати відносини вже сьогодні, звичайно, використовуючи все те позитивне, що дісталося нам з минулого", - сказав Путін.

У свою чергу Мугабе заявив, що "перемога над нацизмом і фашизмом – це наша спільна перемога, і насправді деякі військові підрозділи з Африки також брали участь у війні".

"На жаль, ті військові підрозділи, які брали участь на боці Радянського Союзу в боротьбі з фашизмом і нацизмом, а потім і з японським мілітаризмом, згодом самі стали гнобителями Африки. Справа в тому, що коли вони боролися проти нацизму і фашизму, вони залишалися як і раніше колонізаторами", - розповів Мугабе.

За його словами, у подальшому Зімбабве боролося "з британським імперіалізмом... І для того, щоб досягти цієї мети, нам потрібна підтримка. І багато в чому нашому звільненню сприяла підтримка, надана нам Радянським Союзом і Китаєм".

Читайте також: У Донецьку ватажки бойовиків прийшли на "парад" з бутафорськими медалями

Роберт Мугабе з 1980 року був прем'єр-міністром Зімбабве, а з 1987 року займає посаду президента. За цей час країна пережила важку економічну кризу, сильну інфляцію і голод. Крім того, владу Зімбабве неодноразово звинувачували у порушеннях прав людини, масових вбивствах і расовій дискримінації. У 2002 році Євросоюз ввів економічні санкції щодо країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі