За шість років він заробив понад 157 мільйонів рублів. Комуніст розповів російським ЗМІ, що заради участі у президентській гонці був змушений закрити рахунки в австрійських банках і позбутися іноземних цінних паперів на 7,5 мільярдів рублів.
Про це пише Rzeczpospolita, додаючи, що дані про статки Грудініна опублікував російський ЦВК. Цю інформацію підхопили російські ЗМІ. А націоналіст Володимир Жиріновський почав вимагати від комуніста пояснень за те, що у нього були активи на Заході.
Тим часом, Володимир Путін, який балотується як незалежний кандидат, поки не відзвітував у ЦВК про свої статки. Але з його декларації за минулий рік випливає, що він заробив лише 8,8 мільйони рублів, так само як роком раніше. Також російський президент задекларував три автомобілі - "Ниву" і дві "Волги", які зійшли з конвеєра в 1970-х роках. Таким чином, виходить, що російський президент менше заробляє, ніж його конкурент голова колгоспу.
"Так президент хоче продемонструвати суспільству, що живе скромно. Саме для цього Кремль щороку публікує ці декларації. Цікаво, скільки росіян вірять в те, що президент живе лише на зарплату", - сказав Rzeczpospolita професор політології з московської Вищої школи економіки Микола Петров.
В кінці жовтня журналісти-розслідувачі з міжнародної організації OCCRP підрахували, що статки членів родини російського президента і членів його родини складають близько 24 мільярдів доларів. Ці гроші зосереджені в руках всього лише 20 людей. Серед них також старі друзі Путіна, такі як олігархи Аркадій і Борис Ротенберги чи Геннадій Тімченко.
Крім того, слідчі відзначили статки віолончеліста Сергія Ролдугіна, який став хрещеним батьком старшої доньки Путіна. Його прізвище з'явилося у світовій пресі після публікації Панамських паперів, в яких йшлося про його зв'язки з офшорними компаніями, які розпоряджаються капіталом на 2 мільярди доларів. Увагу журналістів також привернуло багатство Михайла Шеломова - сина двоюрідної сестри президента Росії. Відпрацювавши лише кілька років на посаді головного спеціаліста петербурзької компанії "Совкомфлот", він став володарем статку в розмірі 600 мільйонів доларів. Втім, зв'язок Путіна з багатством його друзів точно встановити ніхто не може.
"Статком Путіна лишається його необмежена влада. Немає в Росії мільярдерів, які б своїм багатством не завдячували Кремлю. Кожної миті у них все можуть забрати", - каже Петров.
Як повідомлялося, 28 грудня російський опозиціонер, засновник Фонду боротьби з корупцією Олексій Навальний оскаржив у Верховному суді країни рішення Центральної виборчої комісії про відмову в реєстрації ініціативної групи, яка його висунула в кандидати на пост президента.
Центральна виборча комісія РФ відмовилася зареєструвати Олексія Навального в якості кандидата на президентських виборах в березні 2018 року.
За дане рішення проголосували 12 членів ЦВК, один відмовився взяти участь у голосуванні.
Голова ЦВК Елла Памфілова ще влітку заявила, що у Навального немає шансу бути зареєстрованим на президентських виборах через судимість.