Як випливає з заяви про припинення бойових дій, підписаному лідерами Вірменії, Азербайджану та Росії, в зону конфлікту в Нагірному Карабаху будуть введені російські миротворці.
Про це заявив президент РФ Володимир Путін, передає РБК.
"Російські миротворчі сили будуть розміщені в Карабасі", - сказав він.
За його словами, уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі і вздовж Лачинського коридору розгортається миротворчий контингент Російської Федерації в кількості 1960 військовослужбовців зі стрілецькою зброєю, 90 бронетранспортерів, 380 одиниць автомобільної та спеціальної техніки.
Також президент Росії заявив, що досягнуті домовленості з Вірменією і Азербайджаном щодо конфлікту в Нагірному Карабасі дозволять врегулювати питання «на справедливій основі в інтересах народів Азербайджану і Вірменії».
Нагадаємо, 9 жовтня Азербайджан збив на кордоні з Вірменією військовий вертоліт ЗС Росії.
Перед цим стало відомо, що Азербайджан повернув контроль над містом Шуша в Нагірному Карабаху. Міноборони показало перше відео зі стратегічного населеного пункту.
Шуша - стародавня столиця Карабаху - має як символічне значення, так і військово-стратегічне. Через місто проходить траса Горіс-Степанакерт - основна транспортна артерія, що з'єднує Вірменію і Нагірний Карабах (друга дорога - Варденіс-Мартакерт розташовується на півночі Карабаху і знаходиться під обстрілом азербайджанців). Крім того, Шуша, що знаходиться в 11 кілометрах від Степанакерта, підноситься над ним, що дозволяє обстрілювати столицю Карабаху.
Взяття міста означає, що у вірмен зникають можливості надавати повномасштабне опір азербайджанцям в Карабасі, а це - неминучість поразки Вірменії і кінець нагірно-карабаського республіки.
Детальніше про ситуацію в Нагірному Карабасі читайте в статті Володимира Кравченка "Загибель республіки".