Путін намагається зіграти на внутрішніх невдоволеннях у США – FT

Поділитися
Путін намагається зіграти на внутрішніх невдоволеннях у США – FT Перемога Трампа на виборах, можливо, і не в інтересах Путіна, а от підрив довіри світу до США - так. © kremlin.ru
Оглядач пише, що cпроба Росії посіяти сумніви щодо чесності американських виборів уже досягла успіху.

Немає ніякого чіткого рецепту, як маніпулювати думками. США мають велику історію втручання у політику інших країн в часи Холодної війни і після неї. Але російське тонко замасковане втручання у вибори 2016 року стало першим випадком, коли США стали об'єктом таких зусиль.

Про це на сторінках Financial Times пише Едвард Люс, додаючи, що "російський ведмідь зайшов просто у відкриті двері". Оскільки все, що Володимиру Путіну потрібно було зробити, - це посіяти сумніви щодо чесності американського виборчого процесу. Значна частина американців вже вірять, що результати голосувань, запланованих на листопад, будуть сфальсифіковані. Про це говорить і Дональд Трамп, який став першим кандидатом в президенти США за всю історію, який похвалив іншу державу публікацію матеріалів, які нашкодили його опоненту.

"Ніколи демократія США не була настільки уразлива перед шахраями, як зараз", - переконаний оглядач.

На його думку, російське втручання вже досягло певного успіху. В нещодавньому інтерв'ю Володимир Путін озвучив журналістам Bloomberg спростування, яке насправді стало підтвердженням того, Росія влаштувала нещодавню хакерську атаку на мережу Демократичної партії.

"Щоб це зробити, потрібно тримати руку на пульсі і розуміти специфіку внутрішнього політичного життя в США. Не впевнений, що навіть наше міністерство закордонних справ настільки чутливе", - сказав російський президент, усміхаючись.

Ніхто: ані компанії з питань кібербезпеки, які намагаються боротися з атаками на системи американських політиків, ані ФБР, яке розслідує подібні втручання, - не сумнівається в тому, що російська розвідка стоїть за викраденням матеріалів демократів. Також ні в кого не виникає питань щодо мотивів зловмисників, адже публікація викрадених листів викриває внутрішню змову демократів проти кандидатури Берні Сандерса. Це обурило його прихильників, частина з яких вже звинувачують Гіларі Клінтон у фальсифікації виборів.

Минулого тижня засновник WikiLeaks Джуліан Ассандж пообіцяв, до перед виборами в листопаді опублікує більше викрадених у демократів листів.

"Питання не в тому, чи Росія оприлюднить більше даних, а в тому, коли вона це зробить", - сказав співзасновник компанії з кібербезпеки CrowdStrike Дмітрій Алперович.

В цей же час, Ассандж пообіцяв у найближчі дні оприлюднити "тізери" до публікації великої частини даних демократів. Було би легко, але швидше за все не правильно, припустити, що Трамп працює напряму з Путіним, щоб створити недовіру до результатів виборів.

В липні республіканець заявив: "Великі компанії, елітні медіа і великі донори підтримують кампанію мого опонента, тому що вони знають, вона збереже нашу систему фальсифікацій".

Того ж тижня члени команди Трампа виключили з програми Республіканської платформи пункт про підтримку України у її боротьбі проти агресії Росії. Це сталося через чотири роки після того, як кандидат в президенти від республіканців Мітт Ромні назвав Росію найбільшим геополітичним ворогом Америки.

Ніщо не демонструє краще агресивне поглинання Республіканської партії Дональдом Трампом, як розворот на 180 градусів у бік Росії. Всі хакерські атаки і публікації йдуть йому на користь. Все, це посилює сумніви у справедливості перемоги Клінтон у листопаді, посилює його позиції. І лише він єдиний сумнівається у причетності Росії до викрадень документів.

"Це сумнівно. Може демократи самі все виклали", - сказав Трамп в ефірі російського телеканалу. Тоді ж він заявив, що Путін "більший лідер", ніж президент США Барак Обама.

На перший погляд зв'язок Трампа з російський президентом очевидний. Але Путін, будучи колишній агентом КДБ, значно краще розуміє, як вести політичну боротьбу. На думку автора, його метою стало створити дезінформацію, яка б збила з пантелику політиків у інших країнах. Трамп дав російському президенту чудовий шанс очорнити американську модель демократії, наділивши його більш складними інструментами впливу.

Читайте також: Американські спецслужби розслідують таємну операцію Росії з втручання у вибори в США – ЗМІ

"Перемога Трампа не обов'язково буде в інтересах Путіна. А от підірвати довіру світу до системи США навпаки. Путін завжди був хитрішим тактиком, ніж Клінтон. Коли Обама прийшов до влади в 2009 році, він і Клінтон спробували розділити Путіна і Дмитра Медведєва. Їм це не вдалося. В 2011 році Клінтон підтримала протести проти фальсифікації виборів у Москві. І на це теж була жорстка відповідь. Вашингтон підтримав демонстрантів в Україні, які повалили проросійський уряд. Путін відповів окупацією Криму. А тепер яка помста може бути кращою, ніж втручання у вибори в США?" - йдеться в статті.

Все, що Путіну потрібно зробити – це заздалегідь створити недовіру до результатів виборів. А Трамп і його ЗМІ зроблять решту роботи.

"Це звучить сумнівно? А не повинно. Путін у минулому відзначився як майстер розставляти своїх котів серед демократичних голубів. Він добре знає, що пропаганда працює найкраще тоді, коли є аудиторія, готова слухати. Забудьте про світову репутацію США. Подивіться, якими вони бачать самі себе. Багато американців вірять, що політичну систему захопили багаті і впливові люди. І ось чому багато виборців роблять ставку на Трампа", - пояснює оглядач.

Нещодавно глава Пентагону порадив Кремлю не втручатися у вибори президента США. Ештон Картер також заявив, що США не шукають жодної конфронтації з Росією, однак готові захищати своїх союзників та принципи міжнародного права.

В середині червня російські хакери зламали базу даних Демократичної партії США. Вони отримали доступ до бази даних, зібраної на кандидата на посаду президента США від Республіканської партії Дональда Трампа, а також змогли прочитати всі електронні листи і трафік чатів комітету. При цьому кіберзлочинці не отримали доступу до фінансової інформації або особистої інформації спонсорів партії.

За даними ЗМІ, атакам також піддалися комп'ютери і мережі інших американських політичних організацій, а також основних претендентів на пост президента США Хілларі Клінтон і Дональда Трампа.

У серпні причетні до зламу Національного комітету Демократичної партії США хакери атакували американські дослідницькі центри, які вивчають Росії.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі