Про це на сторінках Washington Post пише журналіст Террелл Джермейн Старр, додаючи, що суд над Савченко став прикладом того, як далеко Путін може зайти, щоб спробувати принизити, залякати Україну і повернути її в сферу впливу Кремля.
Київ, Вашингтон і всі європейські столиці вважають, що Москва навмисне політизувала смерть російських журналістів в Донбасі, щоб "покарати Україна за відмову визнати незаконну окупацію її територій".
"І саме це він і робить. Суд над Савченко - це ще один спосіб залякування більш слабклго суперника з метою підкорити його", - йдеться в статті.
Автор зауважує, що саме агресія Росії проти України стала причиною того, що Савченко опинилася в зоні бойових дій, де її схопили і вивезли в Росію. Вона вступила до добровольчого загону, щоб захищати свою країну від нападу. Попри те, що Росія намагається зобразити її як вбивцю, насправді вона лише солдат і жертва "показового суду". Такі практикували в часи СРСР, коли комуністичній владі потрібні були обличчя для пропагандистських газет, щоб показати громадянам, що буде з тими, хто не підкоряється радянській владі. І такі "показові суди" відбувалися навіть над тими, у невиннуватості кого суспільство було впевнене.
"Справа Савченко ніяк не відрізняється від цього. Воно покликане викликати страх у всіх україців, які насмілюються протистояти домінуванню Росії над їхньою країною", - пише оглядач.
Він нагадує, що українці закликають Захід зберегти тиск на Москву. В цей же час, в ЄС 57 євродепутатів пропонують ввести нові адресні санкції проти російських чиновників і самого Путіна. Зокрема, пропонується арештувати чи заморозити його активи.
"Такий крок нарешті показав би Путіну, що його спроби грати роль фактичного президента суверенних країн, в яких він розпалює конфлікти і маніпулює ними, не будуть непомічені", - пише Старр.
Як повідомлялося раніше, з закликом звільнити Надію Савченко до Путіна особисто звернувся президент США Барак Обама.
Раніше з вимогою звільнити Савченка виступили посли країн G7, глава європейської дипломатії Федеріка Могеріни, постійний представник США в Організації Об'єднаних Націй Саманта Пауер, представники дипломатичних відомств США та ЄС, депутати Європарламенту, глави держав і безліч інших високопоставлених осіб і міжнародних організацій.
Напередодні президент України Петро Порошенко в ході зустрічі з главою МЗС Литви Лінасом Люнкявичусом заявив, що Україна знаходиться у взаємодії з ЄС і США при складанні санционного списку щодо осіб, причетних до незаконного затримання і суду над українською льотчицею Надією Савченко.