Президент Росії Владімір Путін розпочав полювання на власність, наказавши чиновникам знайти російські активи, які колись належали колишній імперії або були власністю Радянського Союзу. Про це повідомляє Bloomberg.
"В опублікованому пізно ввечері в четвер наказі російського президента виділено фінансування для державного підрозділу, який займатиметься пошуком майна за кордоном і забезпечить реєстрацію прав власності Росії на нього. У документі не вказано ні розмір бюджету на цю операцію, ні те, яке саме майно розшукується", – йдеться у матеріалі.
Незважаючи на те, що незрозуміло, що стало причиною цього наказу, інтерес Путіна до колишніх імперських володінь навряд чи зменшить занепокоєння сусідніх держав щодо його амбіцій після того, як російське вторгнення в Україну підірвало європейську безпеку.
У Bloomberg нагадали, що на піку свого розквіту Російська імперія простягалася на території сучасної Польщі та балтійських держав Естонії, Латвії, Литви та Фінляндії, а також Фінляндії. Вона розпалася під тиском Першої світової війни та більшовицької революції 1917 року на чолі з Володимиром Леніним, яка ознаменувала народження комуністичної держави.
"Радянський Союз, утворений у 1922 році, охоплював більшу частину колишньої території імперії, за винятком Польщі та Фінляндії, доки не розпався у 1991 році, коли республіки в Прибалтиці, на Кавказі, в Україні, Білорусі та Центральній Азії стали незалежними", – додали у виданні.
Нагадаємо, Київ також має намір через суд висунути претензії на 18 об'єктів нерухомості у Великій Британії, якими користується Москва після розпаду СРСР.
За даними The Times, до цього переліку входять будівлі представництва військового аташе і торгпредства Росії, а також маєток Сікокс-Хіт у графстві Кент, подарований Радянському Союзу в 1947 році депутатом британського парламенту віконтом Джорджем Гошеном. Цей маєток використовують російські дипломати і співробітники ФСБ як місце відпочинку. Загальну вартість майна, на яке претендує наша країна, британська газета оцінила у 100 млн фунтів. Це близько 120 млн дол. Детальніше про це читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Україна хоче забрати в Росії свою власність за кордоном: які перспективи".