Про це сьогодні на сторінках Bloomberg пишуть Саймон Кеннеді і Генрі Маєр.
"За тиждень до зустрічі з Блером Путін навіть згадував про вступ Росії в НАТО. Спочатку російський лідер виправдовував очікування Заходу. Він скоротив податки в Росії і підштовхнув країну до вступу в СОТ", - йдеться в статті.
Оглядачі нагадують, що на початку правління Путіна західні компанії активно інвестували в російський ринок. До кризи 2008 року рубль зріс на 12%.
Але вже починаючи з 2003 року Путін почав відвертатися від нових друзів на Заході.
"Він накинувся з репресіями на опозиціонерів, обмежив економічні свободи і, врешті решт, почав агресію проти України", - йдеться в статті.
Тепер від початкового образа реформатора економіки нічого не лишилося. Росія на краю рецесії і стає все більшим вигнанцем на ринку капітала. Західні інвестори вивезли понад 80 мільярдів доларів з країни.
"Це страшна помилка, адже Росія рухалася іншим шляхом. Те, що Путін обрав інший напрямок, є великою трагедією для всіх", - прокоментував колишній посол США в Росії Майкл Макфол.
Світові інвестеційні фонди вивели 850 мільйонів доларів з російських фондів акцій і облігацій за півроку. Колишній економічний радник прем'єра Дмитра Медведєва Сергій Гурієв каже, що спочатку команда Путіна мріяла перетворити Росію на одну з п'яти найбільших економік світу.
"Змінилося те, що уряд вирішив не виконувати свої обіцянки", - пояснив Гурієв.
Економіст додав, що нинішній російський бюджет розрахований з урахуванням економічного росту від 2% до 3%. Оскільки такого росту вже не буде, Гурієв вважає, що тепер Путіну доведться скоротити витрати на армію і пенсії. Але в цей же час падіння цін на нафту обвалює рубль і ставить економіку Росії в ще більш скрутне становище.
"Такого ще не було, і ми не знаємо, як Путін відреагує. Він ще не був у таких ситуаціях," – сказав Гурієв.
Раніше екс-держсекретар США Мадлен Олбрайт писала в статті на Foreign Policy, що США пропонували Росії членство в НАТО, але Путін все зіпсував. !zn