Про це сьогодні пише New York Times, нагадуючи, що вчора Держдума Росії в першому читанні ухвалила закон про фінансові компенсації від держави "громадянам, які постраждали від незаконних рішень за кордоном".
"Законопроект, ухвалений в першому читанні, повинен наділити уряд Володимира Путіна неймовірною зброєю відплати. Він фактично дозволяє виконавчій владі компенсовувати збитки бізнесменам і представникам еліт, які, згідно із задумом Заходу, повинні були переконати російського президента змінити політику щодо України", - йдеться в статті.
Оглядач пише, що законопроект, за який проголосували 232 депутати Держдуми, може поставити під удар такі компанії, як MacDonald's, Pepsi і ExxonMobil, які володіють в активами в Росії на мільярди доларів. Автор статті припускає, що Кремль може почати відбирати навіть ту іноземну власність, яка захищена дипломатичною недоторканністю.
В цей же час, західні компанії скаржаться, що їм і без конфіскацій в Росії працюється не дуже легко. Нещодавно російська влада демонстративно закрила кілька ресторанів MacDonald's під приводом антисанітарії. Хоча експерти і представники компанії в Росії переконані, що це відплата за санкції США.
А компанія Ford скаржиться на падіння попиту на автомобілі в Росії через нестабільність в економіці. Сьогодні також колишній олігарх Сергій Пугачов розповів Financial Times, що Путін перетворив бізнесменів на "кріпаків". !zn