Минулого тижня Путін попередив, що НАТО перебуватиме у стані прямої війни з Росією, якщо дозволить американським і європейським ракетам дальнього радіусу дії використовуватись проти цілей на російській території. Це, за його словами, змінило б увесь характер війни. Загроза була більш чіткою, ніж у минулому, і тому викликає занепокоєння. Але вона також непереконлива — якщо тільки Путін сам не вирішить піти на реальну ескалацію.
Путін погрожував вплинути на перегляд Сполученими Штатами заборони Україні запускати в Росію ракети НАТО більшої дальності. Як повідомляється, будь-яка зміна в політиці США торкнеться лише крилатих ракет Storm Shadow і Scalp, які Велика Британія і Франція відправили в Україну, залишаючи обмеження на американські балістичні ракети малої дальності ATACMS. Переосмислення адміністрацією заборони також могло бути викликане передачею Іраном Росії балістичних ракет малої дальності Fath-360, зазначає Марк Чемпіон, колумніст Bloomberg Opinion.
Перше, на що слід звернути увагу, — це те, що Путін протягом багатьох місяців переконує свій народ, що він перебуває у стані війни з НАТО. Другий момент полягає в тому, що хоча ризик запуску ядерної зброї існує, він залишається незначним. Ядерний удар принесе Росії мало переваг, якщо взагалі принесе, але матиме значні недоліки, вважає Чемпіон.
"Це не означає, що немає про що турбуватися. Росія вже веде гібридну війну проти Заходу, і вона цілком може загостритися. Ракети Fath-360 також не принесуть жодних категоричних змін на полі бою, яке Путін створив своїм вторгненням. Ракетна система є відповіддю Ірану на американські HIMARS, які працюють в Україні з кінця літа 2022 року", — пише колумніст.
Але, водночас, додавання 200 іранських ракет типу HIMARS до російського арсеналу може створити значну проблему для України в районах в радіусі близько 100 кілометрів від фронту, особливо тому, що ракети Fath-360 із супутниковим наведенням є маневреними в польоті.
Нагадаємо, що один з членів парламенту Ірану підтвердив, що його країна відправляє балістичні ракети російським військам, які воюють в Україні, в обмін на соєві боби й пшеницю. Він вважає, що Іран має право надавати ракети Росії у відповідь на військову допомогу Україні з боку НАТО і Європи.