Про це в редакційній статті пише Washington Post. Російське вторгнення в Крим і на Схід України Путін виправдовував кампаніями НАТО в Косово чи в Боснії і Герцеговині в 90-х роках. Адміністрація Обами звинуватила Росію в спробі втручатися в американські вибори? Путін пригадав свої старі звинувачення в тому, що Держсекретар Гіларі Клінтон нібито "стояла за організацією протестів" в Москві, коли російська влада в чергове сфальсифікувала вибори.
"Більшість громадян не мають реального впливу на політичний процес, прямого і реального впливу на владу", - запевняв Путін.
При цьому твердження, що він підтримує Дональна Трампа на виборах, російський президент назвав "пропагандою", організованою табором Гілларі Клінтон. Але при цьому додав, що Трамп "представляє інтереси великої частини американського суспільства, яке втомилося від еліт, які утримують владу десятиліттями… і не хочуть, щоб владу передали у спадок".
Може ці слова і не були підтримкою, але Путін і Трамп мають надзвичайну здатність повторювати слова один одного. Тема, яка, здавалося, змогла спровокувати Путіна, стосувалася Алеппо, де російські і сирійські бомбардування нищать житло мирних мешканців, лікарні і гуманітарні конвої ООН.
"Ми постійно чуємо Алеппо, Алеппо Алеппо", - бідкався російський президент, порівнюючи російські жорстокі бомбардування із американським наступом на місто Мосул в Іраку, яке захопили терористи "Ісламської держави". Але відмінності між цими діями насправді є. Якщо Мосул захопили екстремісти, які тримають в рабстві жінок і обезголовлюють незгодних, опозиційні сили в Алеппо лише хочуть повалити кривавий режим Асада. США і їхні союзники не атакують лікарні чи міжнародні гуманітарні групи в Мосулі. І якщо кампанія в Мосулі має широку міжнародну підтримку, лише Росія, режим Асада і Іран підтримують бомбардування в Алеппо.
Більшість людей, які живуть у відритих суспільствах, добре поінформовані і розуміють, наскільки цинічні і брехливі порівняння Путіна. Але російська пропаганда затьмарює західну думку. Трамп також прийняв погляди Путіна. Він постійно підтримує Москву і закликає Захід приєднатися до Росії у війні проти "тероризму", а Алеппо республіканець називає "здебільшого втраченим" містом.
Якщо Трамп переможе на виборах в США, у американців буде президент, який не бачить суттєвої різниці між російськими і американськими військовими операціями на Близькому Сході. А Путін буде реабілітований, тому що моральний розрив між його режимом і Білим домом буде тяжко визначити.
Раніше публіцист Енн Еплбаум на сторінках Washington Post писала, що Трамп почав говорити про Третю світову війну не просто так. Республіканець постійно повторює російську пропаганду. І оскільки ядерні погрози знову транслююються російськими державними ЗМІ, Трамп також підхопив їх.
Нещодавно в інтерв'ю Financial Times Друг Путіна Сергій Іванов оголосив, що нова холодна війна вже триває. За його словами, в Москві ображені "антиросійською риторикою", яка звучала під час виборчої кампанії в США. Однак, Кремль сподівається, що "американський прагматизм візьме гору". При цьому він наголосив, що ядерні погрози, які звучать з Москви - це "шум", і обом сторонам вистачить мудрості не розв'язувати ядерну війну.