Путін і Меркель обговорили загострення в Донбасі

Поділитися
Путін і Меркель обговорили загострення в Донбасі © putin.kremlin.ru/
Москва традиційно перекладає відповідальність на Київ.

Президент Росії Владімір Путін і канцлерка Німеччини Ангела Меркель провели телефонну розмову, однією з ключових тем якої стало загострення в Донбасі.

«При обміні думками з питань врегулювання внутрішньоукраїнської кризи президент Росії і канцлерка ФРН висловили стурбованість у зв'язку з ескалацією напруженості на південному сході України», - йдеться в повідомленні пресслужби Кремля.

Президент РФ традиційно звинуватив Україну у «цілеспрямованому загостренні обстановки на лінії зіткнення». З аналогічною заявою напередодні виступило російське МЗС.

Кремль знову закликав Київ до «налагодження прямого діалогу з Донецьком і Луганськом» і «правового оформлення особливого статусу Донбасу».

Журналіст Сергій Гармаш у статті для ZN.UA пояснював, чим небезпечний «прямий діалог» із бойовиками або будь-яка інша спроба суб'єктивізації ОРДЛО. Росія отримає підтвердження позиції, яку так прагне зайняти - посередника, а не учасника конфлікту, і її шанси на зняття санкцій зростуть. Своєю чергою Україна втратить ефективний інструмент стримування агресора.

Особливий статус окупованих територій необхідний РФ як інструмент впливу на всю Україну, її тримання в полоні «руського миру» і гальмування на шляху європейської і євроатлантичної інтеграції.

«Сторонам конфлікту адресований заклик до стриманості й активізації переговорного процесу з метою повної реалізації мінського «Комплексу заходів» 2015 року як безальтернативної основи врегулювання», - додається в повідомленні.

Росія та Німеччина підтвердили «налаштування на подальшу тісну координацію зусиль» в рамках нормандського формату за лінією політрадників і міністерств закордонних справ, стверджують в Кремлі.

У середу, 7 квітня відбулося екстрене засідання Тристоронньої контактної групи, ініційоване Україною для обговорення загострення в Донбасі. Представники РФ підтвердили свою прихильність режиму припинення вогню, але лише на словах. Підсумковий документ, запропонований ОБСЄ, росіяни підписувати відмовилися.

Ситуація на сході України погіршилася наприкінці минулого місяця. 26 березня бойовики прицільно обстріляли позиції ЗСУ під Шумами, що на Донеччині, четверо українських військових загинули, ще двоє дістали поранення. Окупанти стріляли саперам у спину, провокуючи вогонь по водонасосній станції, що забезпечує водою мешканців тимчасово окупованих і підконтрольних Україні територій.

На думку Арестовича, нове загострення пов’язано з трьома причинами: навчаннями НАТО, новою холодною війною між США та Росією, а також прагненням Кремля домогтися поступок на нормандському саміті.

Ескалацію в Донбасі засудили західні партнери України, Німеччина і Франція закликали «обидві сторони до стриманості та негайної деескалації».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі