Пулітцерівська премія-2020 — найпрестижніші номінації та лауреати

Поділитися
Пулітцерівська премія-2020 — найпрестижніші номінації та лауреати 4 травня відбулося вручення Пулітцерівської премії © pulitzer.org
Найбільше нагород отримала газета New York Times. Серед інших, журналістів видання відзначили в номінації "Міжнародний репортаж" за "викриття хижацького режиму Путіна".

У США оголосили лауреатів Пулітцерівської премії. Газета Anchorage Daily News отримала Пулітцерівську премію в найпрестижнішій номінації "За служіння суспільству" за спільні журналістські розслідування з виданням ProPublica про роботу поліцейських на Алясці, повідомлено на сайті премії.

Також оргкомітет відзначив журналістів NYT за серію критичних статей про Росію

Газета New York Times отримала три нагороди, в тому числі журналістів видання відзначили в номінації "Міжнародний репортаж" за матеріал про передбачуване втручання Росії в справи інших країн, в Африці, Європі та Сирії. "Викриття хижацтва режиму Путіна" не залишилося непоміченим експертами.

У номінації "Новинна фотографія" перемогло агентство Reuters за зйомки протестів в Гонконзі в 2019 році.

Премія за кращі матеріали на внутрішньополітичну тематику дісталися кореспондентам видання ProPublica за серію статей про проблеми на 7-му флот ВМС США і журналістам газети Seattle Times за матеріали про помилки, які допустили при проектуванні літаків Boeing 737 MAX.

Кращим журналістським розслідуванням визнана серія публікацій New York Times про таксистів міста.

З-за карантинних обмежень по причині пандемії коронавірусу оголошення лауреатів проходило не в Школі журналістики Колумбійського університету, як зазвичай, а в режимі онлайн. Імена переможців назвала представник оргкомітету премії Дана Канеди.

"Немає ніяких сумнівів у тому, що ми називаємо лауреатів Пулітцерівської премії в дуже нелегкий період часу. Як це ні парадоксально, але перші Пулитцеровские премії були присуджені у червні 1917 року, менш ніж за рік до спалаху пандемії іспанського грипу", - заявила Канеди.

Пулітцерівська премія вручається за публікації в газетах, журналах і на сайтах в США в різних жанрах. Паралельно існує друга колегія, яка присуджує нагороди в сферах, не пов'язаних журналістикою:

  • художня література,
  • історія США,
  • біографії, автобіографії та мемуари
  • поезія,
  • музика,
  • драматургія.

Перше вручення Пулітцерівської премії в чотирьох номінаціях - репортаж, редакційна стаття, книга з історії США та біографічний твір - відбулося 4 червня 1917 року.

Читайте також: Пулітцерівська премія 2018: хто отримав нагороду в цьому році

В 2019 році отримали Пулітцера журналісти видань The New York Times і Wall Street Journal, які провели розслідування про президента США Дональда Трампа.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі