Протести в Білорусі: У Мінську затримували бажаючих подати скаргу до ЦВК

Поділитися
Протести в Білорусі: У Мінську затримували бажаючих подати скаргу до ЦВК ОМОНівці били й ображали людей © Радыё Свабода
ОМОН продовжує хапати випадкових людей на вулицях білоруських міст.

Кілька тисяч громадян Білорусі прийшли в середу, 15 липня, до Центральної виборчої комісії, щоб подати скаргу в зв'язку з відмовою ЦВК реєструвати опозиційних кандидатів у президенти. Силовики відреагували на такий прояв громадянської активності затриманнями.

До вечора чергу з 2 тисяч чоловік розтягнулася більш ніж на кілометр, передає «Радіо Свобода».

Незадовго до закриття ЦВК, яка працює до 19:00, міліція оголосила про те, що їх збори «не санкціоновано» і вимагала розійтися. Потім людей, в тому числі журналістів, які висвітлювали події, почали затримувати.

Чоловіки в цивільному схопили кореспондента «Радіо Свобода» Антона Трохимовича і кореспондентку «БелПАН» Віолетту Савчиці. Обох доставили до відділення міліції, а Трохимовича до того ж побили.

Правозахисний центр «Весна» повідомляє про затримання 14 людей у Мінську, 15 - в Борисові і п'ятьох - у Гродно.

Очевидці підтверджують, що співробітники ОМОНу і особи в штатському (ймовірно оперативники міліції або КДБ) хапали на вулиці випадкових людей, били їх і ображали.

Вибори президент Білорусі заплановано на 9 серпня. Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року, збирається вшосте балотуватися на пост президента.

Збір підписів для висунення своїх кандидатур оголосили колишній керівник "Белгазпромбанка" Віктор Бабарико, екскерівник Парку високих технологій Валерій Цепкало, колишній депутат парламенту Ганна Канопацька, співголова громадського об'єднання "Говори правду" Андрій Дмитрієв і дружина блогера Сергія Тихановского Світлана. Сам Тихановский не зміг зареєструвати ініціативну групу, так як його заарештували.

Бабарико протягом 20 років керував "Белгазпромбанком", акціонерами якого є російські "Газпромбанк" і "Газпром". Він залишив цю посаду а травні 2020 року, коли вирішив балотуватися на пост президента Білорусі.

18 червня Бабарику і його сина затримали у справі "Белгазпромбанка". Їм інкримінують несплату податків та відмивання тіньових доходів.

Кампанії зі збору підписів за альтернативних кандидатів поступово переросли протести проти режиму Лукашенка. Так як міліція затримувала людей, які стояли в чергах, щоб поставити свої підписи, а також журналістів, які висвітлюють ці події.

14 липня ЦВК Білорусі зареєструвала п'ять кандидатів. Пакети документів Бабарика та Цепкало приймати відмовилися.

На наступний день було затримано понад 250 учасників протестів.

Детальніше про те, як проходить президентська кампанія в Білорусі, читайте в статті Андрія Паливоди "Некомфортні вибори" на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі