Протайванський лідер одного з небагатьох союзників Тайбея зазнав поразки на виборах

Поділитися
Протайванський лідер одного з небагатьох союзників Тайбея зазнав поразки на виборах © EPA/ MICK TSIKAS
За виборами уважно спостерігали Тайвань, США та Китай.

Протайванський прем'єр-міністр тихоокеанської острівної держави Тувалу Каусеа Натано зазнав поразки на виборах, за якими пильно стежили Тайвань, Китай і США. Про це повідомляє Reuters.

Тувалу з населенням близько 11 200 осіб, яке проживає на дев'яти островах, є одним з трьох тихоокеанських союзників Тайваню після того, як цього місяця Республіка Науру розірвала відносини Тайбеєм і перейшла на бік Пекіна, який пообіцяв більшу допомогу в розвитку.

Прем'єр-міністр Натано обіцяв продовжувати підтримувати Тайвань — дипломатичного союзника з 1979 року. Інший претендент на лідерство, Севе Паеніу, заявив, що дипломатичні зв'язки потрібно переглянути, а новий уряд має вирішити, відносини з ким краще відповідатимуть потребам Тувалу - Тайванем чи Китаєм.

Дипломатична боротьба між Тайванем і Китаєм відбувається на тлі ширшого змагання за вплив у Тихоокеанському регіоні між Пекіном і США. Вашингтон нещодавно пообіцяв прокласти перший підводний кабель, який з'єднає Тувалу з глобальною телекомунікаційною мережею.

Результати виборів, оприлюднені в суботу, 27 січня, показали, що Натано не зберіг своє місце. 

Паеніу, який отримав перемогу в окрузі Нукулаелае, заявив, що намагатиметься сформувати коаліцію серед обраних законодавців, щоб балотуватися на посаду прем'єр-міністра.

Інший претендент, Енеле Сопоага, також зберіг своє місце, згідно з офіційними результатами виборів. Сопоага обіцяв підтримку Тайваню, але хоче скасувати угоду про співпрацю у сфері безпеки з Австралією.

Міністерство закордонних справ Тайваню заявило, що, наскільки воно розуміє, більшість обраних законодавців Тувалу підтримують збереження дружби з островом.

Тайбей сказав, що буде уважно стежити за розвитком подій після виборів і продовжуватиме поглиблювати співпрацю з новообраними членами парламенту для забезпечення стабільних відносин.

У парламенті Тувалу немає політичних партій, і по два депутати обираються від кожного з восьми острівних виборчих округів.

В суботу Паеніу заявив агентству Reuters, що питання дипломатичного визнання Тайваню або Китаю має обговорити новий уряд.

"Наш останній уряд під керівництвом прем'єр-міністра Натано провів широкі внутрішні дискусії з цього приводу на початку нашого терміну в уряді, щоб визначити нашу політичну позицію щодо цього питання, тому, безсумнівно, новий уряд повинен буде розглянути це питання і відповідно визначити свою політичну позицію", - пояснив він.

Голова виборчої комісії Тувалу Туфуа Панапа сказав, що нові законодавці зберуться наступного тижня, щоб проголосувати за кандидатуру прем'єр-міністра в час, який повідомить генерал-губернатор.

У листопаді минулого року Натано підписав угоду з Австралією, яка дозволяє Канберрі перевіряти зв'язки Тувалу у сфері безпеки з іншими країнами, а також портові і телекомунікаційні проекти в обмін на оборонні гарантії і дозвіл на міграцію громадян, яким загрожує підвищення рівня моря.

Угода розглядалася як спроба стримати зростання впливу Китаю на островах Тихого океану, але її розкритикували деякі законодавці Тувалу.

Сопоага сказав, що хоче скасувати угоду з Австралією, оскільки вона порушує суверенітет Тувалу. 

Міністр закордонних справ Австралії Пенні Вонг заявила, що Австралія з нетерпінням чекає на співпрацю з новим урядом Тувалу.

Нещодавно на Тайвані також відбулися вибори, на яких переміг прозахідний кандидат. Президентські вибори на Тайвані не потішили Китай, хоча “китайський чинник” і став важливим складником тайванської виборчої кампанії. Більшість тайванців не хоче бути частиною КНР, а погрози та безкомпромісність китайського уряду обернулися протилежними результатами вже треті вибори поспіль. Про деталі цих виборів і те, чому вони важливі для України, читайте в статті Наталії БутирськоїТайванські вибори та Україна: Китаю все важче”.

 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі