Невже Москва хоче закінчити війну, яка стала для неї надто великим тягарем? Про це пише австрійське видання Die Presse.
До цього часу на відправці миротворців в Донбас виступали наполягали Київ і Захід. При цьому, для Києва, який хоче повернути під контроль Донецьк і Луганськ, важливо, щоб миротворчі сили були розміщені на всіх окупованих російськими силами територіях, а також вздовж українсько-російського кордону. Це б дозволило перекрити перекидання військ і зброї з Росії на українську територію.
Але план Путіна не передбачає цього. Він хоче, щоб миротворці лише базувалися вздовж лінії розмежування, як і спостерігачі ОБСЄ. І ця ідея навряд чи знайде підтримку в Києві.
"З точки зору PR-стратегії, хід Путіна виявився успішним. Він випередив президента України Петра Порошенка, який збирався в кінці вересня у Нью-Йорку представити свій план розміщення миротворчої місії. Сьогодні Москва демонструє підвищену активність як в Донбасі, так і в інших гарячих точках. Вона то намагається визначити порядок денний, то вдає з себе голуба миру. Але навіть якщо миротворці з'являються в Донбасі, вони Кремлю не завадять. Для нього важливе не захоплення територій, а вплив на Україну. А цього можна досягти різними способами", - йдеться в статті.
Президент РФ Володимир Путін на прес-конференції за підсумками саміту БРІКП заявив про те, що допускає присутність миротворців ООН в Донбасі. Але мова може йти "лише про функції забезпечення безпеки працівників ОБСЄ". А самі миротворчі сили "повинні знаходитися на лінії розмежування, і на жодних інших територіях". У той самий день представник РФ в ООН Василь Небензя направив проект російської резолюції про миротворців у керівні органи ООН.
У відповідь на пропозицію Путіна в МЗС України заявили про те, що розгортання миротворчої місії ООН в Донбасі має бути узгоджено з Києвом, передбачати виведення всіх окупаційних військ і найманців, а також їхньої зброї з території України і забезпечувати надійний контроль українсько-російського кордону. Крім того, не може бути мови про участь у місії військовослужбовців або громадян країни-агресора, а також отримання згоди підконтрольних Кремлю угруповань ОРДЛО на проведення миротворчої операції.