Американський промисловий гігант General Electric заявив про те, що буде закривати або продавати вугільні електростанції, бо пріоритетними напрямками його діяльності є поновлювані джерела енергії та виробництво електроенергії.
Це станеться напередодні президентських виборів в США, та коли кандидати дотримуються абсолютно різних поглядів на вугілля.
Неурядова організація - Рада із захисту природних ресурсів - заявила, що цей крок зроблений "якраз вчасно".
Торік GE заявляла, що буде приділяти менше уваги викопному паливу, що відображає зростаюче визнання екологічно чистих джерел енергії в енергосистемах США.
Але всього п'ять років тому вона уклала свою найбільшу угоду - заплатила майже 12,8 мільярда доларів за бізнес, який виробляв турбіни, що працюють на вугіллі, пише BBC.
Приваблива економіка
У своїй заяві промисловий конгломерат висловив припущення, що це рішення було мотивоване економічними міркуваннями.
"Продовжуючи перетворення GE, ми зосередилися на енергетичних підприємствах, які мають привабливу економіку і траєкторію зростання", - сказав старший віцепрезидент GE Рассел Стоукс. "Прагнучи до виходу з ринку вугільної електроенергетики, ми будемо продовжувати надавати підтримку нашим клієнтам, допомагаючи їм підтримувати роботу існуючих електростанцій рентабельним і ефективним способом, використовуючи кращі в своєму класі технології та досвід сервісного обслуговування".
Чи може коронавірусна криза остаточно покінчити з вугіллям?
Президент США Дональд Трамп виступає за "гарне, чисте вугілля" в той час, коли інші розвинені країни відмовляються від забруднювальних навколишнє середовище видів викопного палива.
Прагнучи відродити промисловість США, яка бурхливо розвивається, Трамп відмовився від прийнятих в епоху Обами стандартів по викидах вугілля. Але це не зупинило падіння, бо дешевші альтернативи, такі як природний газ, сонце і вітер, завойовують частку ринку.
GE заявила, що продовжуватиме обслуговувати існуючі вугільні електростанції, але попередила, що в результаті її рішення можуть бути втрачені робочі місця.
У зв'язку з пандемією компанія вже скорочує до 13 тисяч робочих місць в GE Aviation, яка виробляє реактивні двигуни.
"Товариства та організатори закликають GE відмовитися від вугілля протягом багатьох років. Це важливий і давно назрілий крок в правильному напрямку для захисту здоров'я населення і навколишнього середовища", - йдеться у твіті Ради із захисту природних ресурсів.
Детальніше про те, як Україні при наявності надлишкових потужностей для виробництва дешевої електроенергії залишитися і без електрики, і... без грошей читайте у статті Сергія Следзя "Негативогенератор" на сайті ZN.UA.