Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про підозру так званому слідчому, який представляє окупаційну владу, за фактом незаконного обшуку в будинку дружини заступника голови Меджлісу. Про це йдеться на Facebook-сторінці АР Крим та Севастополя, передає Укрінформ.
Зазначається, що підозрюваний, перебуваючи на посаді "слідчого першого слідчого відділу Головного слідчого управління по Республіці Крим", сприяв реалізації політики держави-окупанта щодо переслідування проукраїнськи налаштованого населення півострова.
"При процесуальному керівництві прокуратури автономії повідомлено про підозру окупаційному "слідчому" за фактом незаконного проникнення в житло особи та проведення в ньому обшуку з погрозою застосування насильства (ч. 2 ст. 162 КК України, порушення недоторканності житла)", - йдеться в повідомленні.
Уточнюється, що підозрюваний разом з іншими співробітниками "правоохоронних органів" держави-окупанта, здійснював моральний тиск і погрожував застосуванням зброї.
Незаконний обшук, в ході якого вилучили техніку, особисті речі, документи, гроші, був проведений в будинку дружини заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, який раніше був незаконно затриманий і засуджений за нібито організацію масових заворушень під час мітингу біля парламенту АР Крим 26 лютого 2014 року.
Підозрюваного оголошено в розшук. Досудове розслідування здійснюється ГУНП в АР Крим та м.Севастополя.
?За фактом незаконного обшуку в будинку Дружини заступника голови Меджлісу крімськотатарського народу окупаційному...
Опубліковано Прокуратура Автономної Республики Крим та міста Севастополя Вівторок, 23 лютого 2021 р
Нагадаємо, генсекретар ООН Антоніу Гутерріш оприлюднив доповідь про порушення прав людини в окупованому Криму. Серед іншого, в документі вказано на конкретні факти порушень прав підсудних і відсутність неупередженого публічного судочинства на окупованому Кримському півострові. У доповіді зазначено, що затриманим не надають належний захист і не дозволяють зустрічатися з українськими консулами.
Також у доповіді окремо йдеться про тортури і примусове переміщення підсудних і засуджених кримчан на територію сусідньої Росії. В доповіді генсека ООН окремо акцентована увага на тривалій практиці обшуків і рейдів, перш за все - у кримських татар, а також на порушення свободи зібрань, свободи слова, релігійних прав і заборону діяльності Меджлісу кримських татар.