Масові протести проти реформи трудового законодавства у Франції переросли у заворушення і зіткнення з поліцією. 26 травня в Парижі частина мітингувальників відділилися від загального маршу протесту, почала бити вікна магазинів і громити автомобілі. У результаті поліції довелося застосувати сльозогінний газ.
За даними МВС Франції в результаті зіткнень 15 поліцейських отримали поранення, а 77 демонстрантів були затримані. Також у МВС повідомляють, що в четвер у Франції на мітинги і марші протесту вийшли 153 тис. чоловік, а профспілкові лідери заявляють про 300 тисяч демонстрантів.
Як і в попередні дні, протести супроводжувалися блокуванням нафтопереробних заводів, в країні через це дефіцит палива. Страйкували і працівники всіх 19-ти французьких атомних електростанцій, більшість яких скоротили виробництво електроенергії. НА АЕС Трикастен на півдні Франції працівники в знак протесту палили автомобільні шини.
Акції протесту вже засудив президент Франції Франсуа Олланд. "Я поважаю всіх французів, хто висуває законні вимоги. Але це не означає, що я схвалюю цю блокаду. Це - стратегія меншості, яка впливає на більшість", - заявив він.
Прем'єр-міністр Манюэль Вальс у свою чергу пообіцяв дуже жорсткі заходи проти тих, хто не тільки страйкує сам, але і перешкоджає тим, хто хоче працювати, проте не може потрапити на своє робоче місце.
Профспілки на загрози не звертають уваги і вже попередили: якщо уряд не змінить своїх планів і не буде шукати компроміс, то вони закличуть до загальнонаціонального безстрокового страйку вже з 2 червня.
Минулого тижня десятки представників профспілок заблокували дорогу під Марселем в знак протесту проти трудової реформи. До протестів приєдналися французькі авіаперевізники - в країні були скасовані сотні рейсів.
Французи протестують проти реформи трудового кодексу, розробленої міністром праці Міріам Ель-Комрі. Законопроект дає можливість роботодавцям збільшувати кількість робочих годин і домовлятися про оплату понаднормових безпосередньо з працівниками, минаючи профспілки. Також реформа передбачає спрощення процедури звільнення працівників.
У профспілках вважають, що реформа, покликана, за словами влади, боротися з безробіттям, на практиці призведе, насамперед, до погіршення умов праці.