Проблеми з поставками газу з РФ торкнулися 12 країн ЄС, потрібно готуватися до подальших перебоїв — глава Єврокомісії

Поділитися
Проблеми з поставками газу з РФ торкнулися 12 країн ЄС, потрібно готуватися до подальших перебоїв — глава Єврокомісії © Getty Images
ЄС отримує дедалі більше газу з Норвегії, країн Перської затоки, Алжиру та регіону Каспійського моря.

Проблеми з поставками газу з РФ наразі тією чи іншою мірою торкнулися 12 країн ЄС. Про це заявила глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Урсула фон дер Ляєн закликала готуватися до подальших перебоїв або навіть повної зупинки постачання російського газу.

«Росія скоротила або перервала газопостачання 12 країн ЄС. Ми повинні підготуватися до подальших перебоїв або навіть до повного припинення постачання російського газу», - заявила глава Єврокомісії.

Вона повідомила, що в першому семестрі 2022 року ЄС закупив 38 млрд кубометрів скрапленого природного газу (СПГ), і ці обсяги більше ніж компенсують скорочення поставок російського газу на 28 млрд кубометрів.

«ЄС отримує дедалі більше газу з Норвегії, країн Перської затоки, Алжиру та регіону Каспійського моря, і результати вже видно», - запевнила глава Єврокомісії.

За словами Урсули фон дер Ляєн, колективна угода країн ЄС про скорочення споживання газу на 15% також важлива і допоможе створити резерви напередодні зими.

У тому, що стосується Іберійського півострова, то, глава Єврокомісії зазначила, що «спільними зусиллями він міг би перетворитися на платформу для доставки СПГ з Африки та Америки в країни ЄС».

«Для того, щоб використовувати весь потенціал Португалії та Іспанії, необхідно розвивати газотранспортні зв'язки між Іберійським півостровом та іншою частиною Європи, зараз їх недостатньо. Це стало б справжнім проявом європейської солідарності в дії», - вважає Урсула фон дер Ляєн.

«Я вірю в те, що дух єдності і солідарності, який нам допоміг у протистоянні пандемії, також допоможе нам подолати і ці складнощі», - заявила глава Єврокомісії.

Країни Євросоюзу найближчим часом навряд чи відмовляться від нових санкцій проти Росії і досі залишаються єдиними у своєму баченні боротьби проти путінського режиму. Проте є окремі політики, які з часом можуть змінити своє ставлення до Москви на більш лояльне через загрозу енергетичної кризи, спричиненої скороченням постачання російського газу, пише Financial Times.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі