Призначення Трампом в.о. генпрокурора США є неконституційним - NYT

Поділитися
Призначення Трампом в.о. генпрокурора США є неконституційним - NYT Після відставки Сешнса Трамп призначив в.о. генпрокурора США Метью Уайтекера
Трамп призначив Метью Уайтекера виконуючим обов'язки генерального прокурора США після відставки Джеффа Сешнса.

У травні консервативний професор права Стівен Калабресі написав статтю для The Wall Street Journal, в якій стверджував, що призначення Роберта Мюллера в якості спеціального прокурора було неконституційним. Його стаття викликала великий резонанс і президент США Дональд Трамп згодом написав твіт: "Призначення спеціального прокурора було абсолютно неконституційним!". Стаття професора Калабресі ґрунтувалася на пункті конституції про призначення, стаття 2, розділ 2. У відповідності з цим положенням, так звані, головні посадові особи США повинні бути призначені президентом і затверджені Сенатом з урахуванням його "порад і згоди", пише видання The New York Times.

За словами професора Калабресі, Мюллер відноситься до головних посадовим особам, оскільки він очолює важливий правоохоронний орган. Тому те, що його кандидатура не була затверджена Сенатом, робить його призначення неконституційним. Але він був неправий. Посадова особа вважається головною тільки в тому випадку, якщо вона звітує виключно президенту США і ніхто в уряді не є начальником цієї людини. Але спецпрокурор Мюллер доповідає про перебіг розслідування заступнику генерального прокурора Роду Розенштейну. З цього виходить, що Мюллер є молодшою посадовою особою, але ніяк не головною. Але професор Калабресі і Трамп були праві в основному принципі - Сенат повинен затвердити головну посадову особа. І сьогодні це має величезне значення.

Це означає, що призначенням Трампом Метью Уайтекера в якості виконуючого обов'язки генерального прокурора США після форсування відставки Джеффа Сешнса є неконституційним. Це незаконно. Крім того, це означає, що всі рішення, прийняті Уайтекером на цій посаді, є недійсними. Більша частина коментарів про призначення Уайтакера була зосереджена на різних технічних питаннях, що стосуються Закону про реформу вакансій та статуту Міністерства юстиції. Але проблема в призначенні Уайтекера, який був главою канцелярії Міністерства юстиції, лежить набагато глибше. Воно кидає виклик системі стримувань і противаг, викладеній в конституції - положення, яке покликане захистити американців від централізації державної влади.

Призначення генерального прокурора США, глави Міністерства юстиції та одного з найважливіших людей у федеральному уряді, обов'язково має бути схвалено Сенатом. Американці не можуть терпіти таке ігнорування положень конституції. Затвердження Сенатом існує не просто так. З точки зору конституції Метью Вайтекер - ніхто. Оскільки він не пройшов процес затвердження Сенатом, то не було проаналізовано те, чи здатний він взяти таку серйозну відповідальність. Суспільство має право на гарантію того, що генеральний прокурор впорається зі своїми обов'язками, тим більше, що єдиним його начальником є безнадійно скомпрометований розслідуванням Мюллера Трамп.

Нагадаємо, генеральний прокурор США Джеф Сешнс подав у відставку із займаної посади у середу, 7 листопада.

Джеф Сешнс бал призначений на посаду генерального прокурора в лютому минулого року. Незабаром він взяв самовідвід від розслідування втручання росії у вибори президента США в 2016 році, і справу доручили спецпрокурору Роберту Мюллеру. За даними The Washington Post, під час виборчої компанії Сешнс як мінімум двічі зустрічався з російським послом Сергієм Кисляком.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі