Прірва між багатими і бідними - максимальна за останні 30 років

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Нерівність у доходах населення розвинених країн заважає зростанню економіки. Бідність не дає можливості отримати гарну освіту, як результат - нестача кваліфікованих працівників.

Нерівність у доходах населення в більшості країн-членів Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) досягло найвищого рівня за останні 30 років, говориться в доповіді організації. У 10% найбільш забезпечених верств населення країн ОЕСР доходи зараз в середньому в 9,5 рази більше, ніж у 10% найменш забезпечених. У 1980-х рр. це співвідношення було 7 до 1.

Це негативно позначається на їх економічному зростанні, оскільки у дітей з бідних сімей обмежені можливості отримати освіту.

В ОЕСР входить 34 країни. В основному це найбільш багаті члени ЄС, а також США, Канада, Австралія, Швейцарія, Японія та деякі інші.

ОЕСР проаналізувала, як зміна у нерівності доходів у 1985-2005 рр. вплинула на економічне зростання країн в 1990-2010 рр. Більш інших від збільшення нерівності постраждали Нова Зеландія та Мексика, де зростання ВВП могла би бути більш ніж на 10 процентних пунктів більше. У Великобританії, Норвегії та Фінляндії він був би більше майже на 9 процентних пунктів, а в США, Італії і Швеції - на 6-7 процентних пунктів. Однак у Франції, Іспанії та Ірландії збільшення нерівності навіть трохи посприяло зростанню ВВП, свідчать розрахунки ОЕСР.

У доповіді організації йдеться, що в країнах з більшою нерівністю освіта у дітей з бідних сімей зазвичай гірше, ніж у країнах з меншою нерівністю. Це дозволяє припустити, що зростанню економіки заважає більше число людей з недостатньою кваліфікацією, вважає заступник директора ОЕСР щодо зайнятості, праці та соціальних питань Марк Пірсон. Т

ому, на думку дослідників, уряди повинні забезпечувати дітей з бідних сімей можливістю отримати гарну освіту і підтримувати безробітних, пишуть "Відомості".

Висновок ОЕСР про те, що зростання нерівності шкодить економіці, відповідає результатам, які були отримані раніше в цьому році в аналогічному дослідженні Міжнародного валютного фонду, зазначає Financial Times. Але Пол Кругман, лауреат Нобелівської премії по економіці, критикує статистичні висновки про взаємозв'язок нерівності і економічного зростання. "Я скептично ставлюся до припущення, що нерівність погано відбивається на економічних результатах. Я не заперечую цього повністю, але переживаю, що докази, які підбираються для деяких популярних публікацій, не такі переконливі, як хотілося б", - писав Кругман у грудні у своєму блозі The New York Times.

У той же час в Україні за межею бідності перебуває кожен десятий українець.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі