Приголомшливо, безпрецедентно та ... малоймовірно: чи арештують Путіна у Монголії? — Sky News

Поділитися
Приголомшливо, безпрецедентно та ... малоймовірно: чи арештують Путіна у Монголії? — Sky News © EPA-EFE/MAXIM SHEMETOV
Ордер МКС вже порушували. Якщо таке станеться й цього разу, що доволі реально, це означатиме перемогу Кремля у дипломатичній війні, яку той проводить паралельно з бойовими діями в Україні. 

Було б приголомшливо та безпрецедентно, якби наступного тижня на російського диктатора Владіміра Путіна одягли кайданки одразу після того, як він зійде зі свого літака у Монголії. Це те, що має статися в теорії, адже очільник Кремля їде в країну, яка дотримується Римського статуту і, як і інші держави-члени МКС, повинна затримувати підозрюваних, виконуючи ордер суду в Гаазі.

"Але насправді країна не захоче наражатися на гнів свого могутнього сусіда, від якого вона має величезну економічну залежність, — впевнені аналітики Sky News. — Конфлікт з Москвою, швидше за все, буде набагато гіршим і більш шкідливим для Монголії, ніж будь-які наслідки від роздратування Гааги". 

Невиконання Монголією своїх зобов'язань, очевидно, викличе гнів активістів та політичний осуд, але у МКС немає повноважень для покарання. До того ж ордер суду вже ігнорували у 2015-му, коли Південна Африка не затримала тодішнього президента Судану Омара аль-Башира. А минулого року, коли у ПАР на саміт БРІКС повинен був приїхати Путін, країна переконала російську сторону, що цього краще не робити, аби вдруге не стати порушником в очах Гааги. 

Щоправда, Монголія такого впливу на Кремль не має, тому вона заявляє, що "не турбується" про цю поїздку. Натомість прессекретар Путіна заявив, що сторони мають "чудовий діалог".

"Можна з упевненістю припустити, що "діалог" включав запевнення Монголії в тому, що президент Росії не опиниться в кайданах. А для Владіміра Путіна це означатиме велику перемогу в дипломатичній війні, яку Росія веде паралельно з конфліктом в Україні, — наголошують аналітики. — Це спосіб вколоти Захід і підірвати міжнародний порядок, заснований на правилах, проти якого він так часто виступає". 

Ордер на арешт Путіна мав би закріпити дипломатичну ізоляцію РФ і позбавити російського диктатора можливості вільно пересуватися світом, адже 123 держави-члени МКС за Римським статутом мають заарештувати злочинця й передати його міжнародному правосуддю. Але що буде, якщо якісь держави порушать свої зобов’язання — розбирався Ерік Кучеренко в статті "Удар по Кремлю: що загрожує тим країнам, які відмовляться заарештувати Путіна".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі